Comarch przejmuje spółkę 2CSI

Comarch objął 100 procent udziałów francuskiej spółki CABINET CONSEIL EN STRATEGIE INFORMATIQUE S.A.S., (dalej 2CSI) która specjalizuje się w dostarczaniu rozwiązań i usług informatycznych dla podmiotów medycznych na rynku francuskim. W ramach umowy Comarch nabywa też całość praw autorskich do produktów spółki. Całkowita wartość transakcji wyniosła 9,5 mln zł.

2CSI istnieje na rynku od ponad 25 lat i zajmuje się produkcją własnego oprogramowania wspierającego informatyzację placówek medycznych oraz firm działających na rynku zdalnej opieki domowej pacjentów. Spółka dodatkowa posiada certyfikowane centrum danych (HDS), z którego świadczy usługi hostingowe na potrzeby jej klientów.

Spółka zrealizowała wdrożenia i utrzymuje swoje systemy dla ponad 100 klientów z sektora ochrony zdrowia, głównie działających na rynku komercyjnym, wśród nich są m.in. LVL Medical (międzynarodowa grupa Air Liquide), TIMKL (międzynarodowa grupa Roche) oraz kilkadziesiąt klinik i szpitali.

– W naszej ocenie informatyzacja sektora ochrony zdrowia a w szczególności segmentu zdalnej opieki domowej pacjentów to obszar, który będzie się rozwijał bardzo dynamicznie. Skumulowany roczny wskaźnik wzrostu tego rynku we Francji na przestrzeni ostatnich 10 lat to ponad 8%. Nie mamy żadnych wątpliwości, że w kontekście aktualnej sytuacji rynek ten będzie notował dwucyfrowy wzrost. W Comarch przygotowujemy się już do tego od wielu lat i inwestujemy w badania i rozwój odpowiednich systemów, które wspomagają firmy działające na rynku ochrony zdrowia, w tym w świadczeniu usług medycznych, głównie z zakresu telemedycyny, zdalnej opieki medycznej oraz do zarządzania specjalistyczną dokumentacją. Transakcja nabycia spółki 2CSI to duży krok w kierunku wzmocnienia pozycji Comarch w tym segmencie rozwiązań IT. Wyspecjalizowana kadra, duża grupa aktywnych klientów, dojrzałe linie produktowe oferowane przez przejętą spółkę pozwolą nam na uzyskanie istotnej synergii, rozbudowę portfolio Comarch a w efekcie zdobycie nowych kontraktów na rynkach europejskich. Transakcja nabycia akcji 2CSI była przygotowywana od blisko 12 miesięcy i wsparta intensywnymi analizami rynku. Aktualne wydarzenia jedynie umocniły nas w przekonaniu, że Comarch wspólnie z 2CSI, z głębokim know how, produktami informatycznymi oraz infrastrukturą będzie w stanie zaoferować kompleksowe i innowacyjne narzędzia wspierające wysiłki służby zdrowia – mówi Arkadiusz Iłgowski, prezes Comarch Francja.

Głównymi rozwiązaniami informatycznymi oferowanymi przez 2CSI w modelu chmurowym są systemy wspierające w sposób kompleksowy funkcjonowanie placówek medycznych oraz firm prywatnych świadczących usługi zdalnej opieki domowej pacjentów z chorobami przewlekłymi.

Zakup 2CSI pozwoli Grupie Comarch na istotne wzmocnienie swojej pozycji konkurencyjnej w obszarze usług informatycznych w sektorze e-Health na rynku europejskim.


Więcej informacji o Comarch:

Comarch został założony w 1993 roku w Krakowie, w Polsce. Prowadzi projekty dla czołowych marek z polski i świata w najważniejszych sektorach gospodarki m.in.: telekomunikacji, finansach, bankowości i ubezpieczeniach, handlu i usług, infrastruktury IT, administracji publicznej, przemyśle, ochronie zdrowia oraz w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw. Z  usług Comarch skorzystało kilkadziesiąt tysięcy światowych marek w ponad 60 krajach na 5 kontynentach m.in.: Heathrow Airport, BP, Carrefour, Heineken, Goodyear, Pepsi, Vodafone, T-Mobile, Telefónica, E-Plus, KPN czy  MTS, BNP Paribas Fortis, Alior Bank SA (Carlo Tassara Group), Allianz, Aviva, AXA, Banque Populaire des Alpes,BRE Bank,BZ WBK (Grupa Santander), CitiFinancial (Citigroup), Delta Lloyd Life, Deutsche Bank PBC, ING Insurance.

Zajmuje wysokie pozycje w rankingach analityków IT m.in.: Gartnera, Truffle 100, TOP 200 „Computerworld”, IDC Polskiej Akademii Nauk, EU Industrial R&D Investment Scoreboard. Corocznie Comarch inwestuje 10-15 proc. przychodów  w projekty innowacyjne. W 2015 r. była to kwota 138 mln zł. Obecnie zatrudnia ponad 5400 ekspertów, w 84 biurach w  28 krajach od Malezji przez Europę aż po Chile.

www.comarch.pl             

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*