AXA Luxembourg rozszerza współpracę z Comarch o nowe systemy ubezpieczeniowe

Firma Comarch podpisała umowę z towarzystwem ubezpieczeniowym AXA Luxembourg na wdrożenie i utrzymanie systemów zarządzania polisami i roszczeniami w obszarze opieki zdrowotnej: Comarch Life Insurance i Comarch Insurance Claims. 
Celem ubezpieczyciela jest cyfryzacja i optymalizacja wszystkich procesów obsługi klienta związanych z opieką medyczną, ze szczególnym uwzględnieniem procedury zwrotu kosztów leczenia.
Po sukcesie pierwszego wspólnego projektu – wdrożenia systemu Comarch Digital Insurance – zdecydowaliśmy się na dwa nowe: Comarch Life Insurance i Comarch Insurance Claims, które obejmą zarządzanie polisami, ryzykiem i roszczeniami – informuje Georges Biver, Head of Life & Health w AXA Luxembourg.

Według Oliviera Vansteelandta, dyrektora ds. informatyki w AXA Luxembourg, ubezpieczyciel chciał zreorganizować swoje systemy w celu ich łatwiejszej współpracy z narzędziami zewnętrznymi, takimi jak CRM, zarządzanie dokumentami czy druk masowy.  – Współpracując już z firmą Comarch w zakresie narzędzia sprzedażowego, myśleliśmy o rozszerzeniu tej współpracy, tak by ujednolicić nasze rozwiązania IT  – podkreśla Vansteelandt.  

Tony Ciccarella, Transformation Manager w AXA Luxembourg, zaznacza, że jednym z powodów, dla których wybrano ofertę Comarch był najwyższy poziom inwestycji w badania i rozwój dokonywanych przez firmę w porównaniu z innymi uczestnikami przetargu.  – Dało nam to wgląd w perspektywy dla innowacji, nowych rynków i nowych klientów -wyjaśnia Ciccarella.

W miarę zacieśniania się naszej współpracy dogłębnie zrozumieliśmy potrzeby AXA. Umożliwiło nam to idealne dopasowanie naszej oferty do tych potrzeb – mówi Emilie Peyroche d'Arnaud, AXA Global Account Manager z firmy Comarch. 

Więcej informacji o Comarch:
Comarch został założony w 1993 roku w Krakowie, w Polsce. Prowadzi projekty dla czołowych marek z Polski i świata w najważniejszych sektorach gospodarki m.in.: telekomunikacji, finansach, bankowości i ubezpieczeniach, handlu i usług, infrastruktury IT, administracji publicznej, przemyśle, ochronie zdrowia oraz w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw. Z  usług Comarch skorzystało kilkadziesiąt tysięcy światowych marek w ponad 100 krajach na 6 kontynentach m.in.: Heathrow Airport, BP, Carrefour, Heineken, Goodyear, Pepsi, Vodafone, T-Mobile, Telefónica, E-Plus, KPN czy  MTS, BNP Paribas Fortis, Alior Bank SA (Carlo Tassara Group), Allianz, Aviva, AXA, Banque Populaire des Alpes,BRE Bank,BZ WBK (Grupa Santander), CitiFinancial (Citigroup), Delta Lloyd Life, Deutsche Bank PBC, ING Insurance. 

Zajmuje wysokie pozycje w rankingach analityków IT m.in.: Gartnera, Truffle 100, TOP 200 „Computerworld”, IDC, Polskiej Akademii Nauk, EU Industrial R&D Investment Scoreboard. Corocznie Comarch inwestuje środki o wartości ok. 15 proc. przychodów  w projekty innowacyjne. W 2018 roku nakłady na prace R&D wyniosły 181 mln zł. Obecnie zatrudnia ponad 6 000 ekspertów, w 93 biurach w 33 krajach od Japonii przez Europę aż po Chile
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*