Comarch utrzymuje pozycję lidera wśród systemów ERP według raportu Computerworld TOP 200

Comarch ponownie zajął pierwsze miejsce w obszarze największych dostawców systemów Enterprise Resource Planning (ERP) według raportu Computerworld TOP 200 na 2023 rok. Spółka regularnie odnotowuje dwucyfrową dynamikę sprzedaży. Od lat wzbogaca swoją ofertę produktową nie tylko o klasyczne programy ERP, ale też szereg aplikacji współpracujących z oprogramowaniem czy rozwiązania AI. Lider zestawienia ma szerokie plany na dalszy rozwój.

„Computerworld TOP 200” to wydawany od ponad 30 lat największy i najbardziej szczegółowy raport o stanie polskiej branży informatycznej. Firmy uwzględnione w publikacji analizowane są pod kątem kilkudziesięciu parametrów. W raporcie czytamy m.in. że największe zapotrzebowanie na rozwiązania IT panuje obecnie w branży handlowej, następnie w bankowości, administracji publicznej oraz przemyśle. Ten fakt nie dziwi – wszystkie te segmenty notują dynamiczne wzrosty, więc zapewnienie odpowiedniego zaplecza informatycznego jest w nich konieczne.

Produkty na miarę potrzeb każdej firmy

Comarch od lat notowany jest w czołówce polskich organizacji IT pod względem uzyskanych przychodów. Spółka może pochwalić się sukcesami zwłaszcza w obszarze ERP, gdzie w ostatnich latach plasowała się na drugim lub pierwszym miejscu wśród największych dostawców systemów do zarządzania przedsiębiorstwem.

W tegorocznej edycji raportu krakowska firma ponownie okazała się najlepsza w obrębie systemów ERP, wyprzedzając Asseco Business Solutions i SAP Polska. Spółka osiągnęła wynik o 18% wyższy niż przed rokiem, jeśli chodzi o przychody ze sprzedaży – ponad 393,1 mln zł.

Rosnące wyniki Sektora od lat nie są przypadkiem. Firma dostarcza programy ERP, dostosowując je do specyfiki branży czy wielkości danego podmiotu. W palecie rozwiązań znajdują się zarówno oprogramowania dedykowane małym i średnim przedsiębiorstwom (jak Comarch ERP XT czy Comarch ERP Optima), jak i dużym organizacjom (Comarch ERP XL, Comarch ERP Enterprise).

Co więcej, Comarch Enterprise Solutions regularnie rozwija ofertę produktową, dostarczając firmom wiele rozwiązań z obszaru efektywnego zarządzania procesami biznesowymi. To już nie tylko klasyczne oprogramowania ERP, ale też – zgodnie z ideą ERP 5.0 – szereg aplikacji i modułów zintegrowanych, które zapewniają firmom elastyczność działania i podnoszenie konkurencyjności na rynku.

Zaufanie wskaźnikiem sukcesu

Ten wynik to efekt wysokiego zaufania Klientów i Partnerów do naszych produktów. Stale wychodzimy naprzeciw ich oczekiwaniom, rozwijając aktualną ofertę i poszerzając ją o nowe aplikacje, choćby z obszaru zaawansowanego planowania produkcji, AI czy obsługi punktów sprzedaży w branży handlowej. Obserwujemy trendy i dostosowujemy się do nich – mówi Zbigniew Rymarczyk, wiceprezes Comarch i dyrektor Sektora Enterprise Solutions.

Comarch ES inwestuje od dawna również w rozwiązania sztucznej inteligencji. Przykładem tego są takie produkty jak Comarch OCR (aplikacja służąca do automatycznego wprowadzania do systemu danych z faktur i innych dokumentów) czy ChatERP – inteligentny asystent użytkownika, który umożliwia mu sprawną komunikację z  oprogramowaniem.

Sztuczna inteligencja w  Comarch ERP usprawnia pracę przedsiębiorstw oraz ułatwia obsługę systemu przez użytkowników. Dzięki interaktywnemu interfejsowi w formie czatu i rozumieniu kontekstowemu użytkownik może swobodnie korzystać z możliwości inteligentnego czata, który wspiera go w wykonywaniu rutynowych działań – podkreśla Zbigniew Rymarczyk i dodaje: – Nie stoimy w miejscu, co dobitnie pokazują wyniki raportu Computerworld. Nasze interdyscyplinarne zespoły codziennie pracują nad rozwojem naszej oferty. Mamy ambitne plany, jak w dobie AI i rosnącego zapotrzebowania na technologię dostarczać firmom kolejne produkty podnoszące efektywność rynkową.

Warto podkreślić, że w raporcie TOP 200 Comarch zajął również pierwszą pozycję w kategorii „Najwięksi dostawcy systemów RPA i automatyzacji procesów biznesowych”, „Najwięksi dostawcy rozwiązań i usług IT dla sektora telekomunikacyjnego” oraz drugą w kategorii „Firmy Informatyczne o największych nakładach na R&D”, „Najwięksi dostawcy rozwiązań i usług IT dla sektora handlu” i „Najwięksi dostawcy usług serwisowych” w 2023 roku.

—–

O Comarch

Comarch został założony w 1993 roku w Krakowie, a od 1999 roku jest notowany na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Jest jedną z największych firm informatycznych w Europie i prowadzi projekty dla czołowych marek z Polski i świata w najważniejszych sektorach gospodarki m.in.: telekomunikacji, finansach, bankowości i ubezpieczeniach, handlu i usług, infrastruktury IT, administracji publicznej, przemyśle, ochronie zdrowia oraz w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw. Z usług Comarch skorzystało kilkadziesiąt tysięcy światowych marek w ponad 100 krajach na 6 kontynentach m.in.: Allianz, Auchan, BNP Paribas Fortis, BP, Carrefour, Heathrow Airport, Heineken, ING czy LG U+, Orange, Telefónica, T-Mobile, Vodafone.

Firma zajmuje wysokie pozycje w rankingach analityków IT m.in.: Gartnera, Truffle 100, TOP 200 „Computerworld”, IDC, Polskiej Akademii Nauk, EU Industrial R&D Investment Scoreboard. Corocznie Comarch inwestuje środki o wartości ok. 15 proc. przychodów w projekty innowacyjne. W 2023 roku nakłady na prace R&D wyniosły ponad 400 mln zł. Obecnie zatrudnia ponad 6400 ekspertów, w ponad 80 biurach w ponad 30 krajach od Australii i Japonii przez Bliski Wschód oraz Europę aż po obie Ameryki.

www.comarch.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*