Comarch rusza z budową centrum danych w USA

Comarch planuje rozpocząć budowę centrum przetwarzania danych w Stanach Zjednoczonych. Ośrodek o powierzchni blisko 3 000 m2 powstanie na działce liczącej 1,2 hektara w miejscowości Mesa w stanie Arizona. Prace rozpoczną się w czerwcu 2021 roku. Uruchomienie data center planowane jest na połowę 2022 roku.

Inwestycja we własną infrastrukturę to część strategii Comarch oraz jest związana z planami rozszerzenia działalności biznesowej na rynku amerykańskim, gdzie firma realizuje projekty informatyczne od 1999 roku.

Aktualnie Comarch świadczy usługi data center dla klientów z Ameryki Północnej i Południowej w wynajmowanych przestrzeniach w Chicago i Columbus oraz w Montrealu i Toronto. Po uruchomieniu ośrodka na terenie USA, wszystkie te serwery zostaną przeniesione do Mesy. Comarch posiada już własne serwerownie w Polsce (Kraków i Warszawa) oraz we Francji i w Niemczech.

Centrum danych w Mesie będzie wykorzystywane do hostowania infrastruktury i aplikacji, wsparcia i utrzymania, realizacji projektów IT, rozwoju biznesu, usług konsultingowych oraz do dostarczania systemów informatycznych.

Cieszymy się, że możemy powitać pierwszy zakład Comarch w USA w Mesa – powiedział John Giles burmistrz Mesa. Ich renomowane systemy i rozwiązania informatyczne wpisują się w rosnący trend polegający na znajdowaniu przez firmy oparte na technologii możliwości biznesowych oraz utalentowanych pracowników w naszym mieście.

Budowa centrum danych to pierwsza inwestycja Comarch w USA i będzie pełnić funkcję flagowego budynku firmy. Comarch działa na rynku amerykańskim od końca XX wieku, kiedy to firma otworzyła swój oddział w Waszyngtonie. Uruchomienie biura w Ameryce było elementem długoterminowej strategii budowania globalnej marki Comarchu. Obecnie firma ma oddziały w Nowym Jorku i Rosemont. Wśród amerykańskich firm, które postawiły na systemy i usługi Comarch są m.in. linie lotnicze JetBlue, wypożyczalnia samochodów Enterprise Rent-A-Car oraz sieć sklepów sieci sklepów z artykułami metalowymi TrueValue.

Data center w Mesie będzie również obsługiwać klientów z krajów Ameryki Południowej. Już teraz wiele firm przechowuje dane w serwerowniach, które Comarch wynajmuje w USA i Kanadzie. Z usług hostingowych korzystają m.in.: Despegar, wiodąca internetowa firma turystyczna w Ameryce Łacińskiej czy też Repsol, przedsiębiorstwo zajmujące się przetwórstwem ropy naftowej i gazu ziemnego.

Comarch ściśle współpracował z architektami, aby projekt był architektonicznie efektywny, atrakcyjny i pozytywnie przyjęty w regionie.

Wybraliśmy Mesę ze względu na jej rozwój jako wschodzący region technologiczny, rozsądne ceny energii, istniejącą infrastrukturę, brak ryzyka wystąpienia klęsk żywiołowych i przyjazne dla biznesu procesy akceptacji, które skróciły czas uruchomienia – powiedział Louis Rossi, przedstawiciel Comarch, dyrektor ds. rozwoju biznesu w USA. Zespół Biura Rozwoju Gospodarczego Mesy był również pozytywnym czynnikiem, ponieważ stworzył system wsparcia, który ułatwia poruszanie się w skądinąd skomplikowanym przedsięwzięciu dla międzynarodowej firmy.

Pan Rossi trafił w sedno, dlaczego firmy zorientowane na technologię wybierają Mesę na swoje siedziby – stwierdził Kevin Thompson, członek Rady Dystryktu VI. Personel Biura Rozwoju Gospodarczego Mesy wykonał świetną robotę, przyciągając i promując naszą społeczność, co jest korzyścią nie tylko dla mieszkańców, ale także dla sąsiednich miejscowości i regionu.

Generalnym wykonawcą data center będzie The Weitz Company. Łączny koszt inwestycji Comarch w budowę nowego ośrodka wyniesie ok. 22 mln USD.

 

Więcej informacji o Comarch:

Comarch został założony w 1993 roku w Krakowie, w Polsce. Prowadzi projekty dla czołowych marek z Polski i świata w najważniejszych sektorach gospodarki m.in.: telekomunikacji, finansach, bankowości i ubezpieczeniach, handlu i usług, infrastruktury IT, administracji publicznej, przemyśle, ochronie zdrowia oraz w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw. Z  usług Comarch skorzystało kilkadziesiąt tysięcy światowych marek w ponad 100 krajach na 6 kontynentach m.in.: Heathrow Airport, BP, Carrefour, Heineken, Vodafone, T-Mobile, Telefónica, Orange, LG U+ czy BNP Paribas Fortis, Allianz, Aviva, AXA, Banque Populaire des Alpes, Alior Bank, Credit Suisse, Delta Lloyd Life, DNB, ING.

Zajmuje wysokie pozycje w rankingach analityków IT m.in.: Gartnera, Truffle 100, TOP 200 „Computerworld”, IDC, Polskiej Akademii Nauk, EU Industrial R&D Investment Scoreboard. Corocznie Comarch inwestuje środki o wartości ok. 15 proc. przychodów  w projekty innowacyjne. W 2020 roku nakłady na prace R&D wyniosły 263 mln zł. Obecnie zatrudnia prawie 6 500 ekspertów, w ponad 90 biurach w ponad 30 krajach od Australii i Japonii przez Bliski Wschód oraz Europę aż po obie Ameryki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*