Przejmowanie przez Comarch kolejnych usług w ZUS jest konsekwentnie realizowane na bazie opracowanej w marcu 2018 koncepcji przejęcia usług KSI ZUS od Asseco.
– Od grudnia 2018 roku Comarch przejął kolejne 11 usług, a po tygodniu ich świadczenia widzimy, ze sam proces ich realizacji przebiega bez istotnych problemów. Największym problemem jest pokonanie bariery mentalnej, że po 20 latach inny wykonawca jest w stanie z sukcesem przejąć i rzetelnie realizować pełnione dotychczas przez Asseco zadania, ale dzięki bardzo dobrej współpracy z zespołem operacyjnym projektu po stronie ZUS powoli likwidujemy tą barierę mentalną – powiedział Paweł Prokop, wiceprezes Comarch.
Comarch nadal prowadzi konsekwentną politykę rozbudowy zespołu projektu utrzymania KSI ZUS, a dla potrzeb rozbudowywanego zespołu pod koniec listopada uruchomił nowe powierzchnie biurowe – w Warszawie (prawie 600 m2 biuro w lokalizacji vis-a-vis centrali ZUS) oraz w Gdańsku.
– Dzięki uruchomieniu nowej lokalizacji w Warszawie poprawiła się efektywność bieżącej współpracy operacyjnej z ZUS, co jest bardzo istotne w kontekście zgłoszenia przez Comarch, zgodnie z zatwierdzonym harmonogramem, gotowości do świadczenia od stycznia 2019 kolejnych usług, wymagających wsparcia Comarch w reżimie 24×7 – powiedział Igor Bednarski, Dyrektor Umowy w Comarch.
Więcej informacji o Comarch:
Comarch został założony w 1993 roku w Krakowie, w Polsce. Prowadzi projekty dla czołowych marek z polski i świata w najważniejszych sektorach gospodarki m.in.: telekomunikacji, finansach, bankowości i ubezpieczeniach, handlu i usług, infrastruktury IT, administracji publicznej, przemyśle, ochronie zdrowia oraz w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw. Z usług Comarch skorzystało kilkadziesiąt tysięcy światowych marek w ponad 60 krajach na 6 kontynentach m.in.: Heathrow Airport, BP, Carrefour, Heineken, Goodyear, Pepsi, Vodafone, T-Mobile, Telefónica, E-Plus, KPN czy MTS, BNP Paribas Fortis, Alior Bank SA (Carlo Tassara Group), Allianz, Aviva, AXA, Banque Populaire des Alpes,BRE Bank,BZ WBK (Grupa Santander), CitiFinancial (Citigroup), Delta Lloyd Life, Deutsche Bank PBC, ING Insurance.
Zajmuje wysokie pozycje w rankingach analityków IT m.in.: Gartnera, Truffle 100, TOP 200 „Computerworld”, IDC, Polskiej Akademii Nauk, EU Industrial R&D Investment Scoreboard. Corocznie Comarch inwestuje ok. 15 proc. przychodów w projekty innowacyjne. W 2017 r. była to kwota 179 mln zł. Obecnie zatrudnia ponad 5 400 ekspertów, w 90 biurach w 30 krajach od Japonii przez Europę aż po Chile.
www.comarch.pl