Bezpłatny webinar – „Obsługa PPK w systemie ERP”

Termin: 10.03.2020 (wtorek), godz. 10.00

Prowadzenie PPK w firmie wymaga nie tylko znajomości zasad obsługi Pracowniczych Planów Kapitałowych i specjalistycznej wiedzy, ale także dobrej organizacji i pilnowania wielu terminów. Dla działów kadrowo-płacowych oznacza to jedno – dużo dodatkowych obowiązków.

Wśród nowych zadań można tu zaliczyć: odpowiednią ewidencję wymaganej dokumentacji, terminowe naliczanie i odprowadzanie comiesięcznych wpłat, cykliczne raportowanie informacji do instytucji finansowej, archiwizowanie dokumentacji i wykonanie innych czynności wynikających z prowadzenia PPK.

Dlatego ważne jest wprowadzenie dedykowanego rozwiązania informatycznego, które zautomatyzuje większość tych zadań, uporządkuje temat ewidencji i archiwizacji dokumentacji a także uprości rozliczenia z instytucją finansową. Właściwa obsługa PPK pozwoli także uniknąć dotkliwych sankcji, które przewiduje ustawodawca.

Czego się dowiem? 

Podczas specjalnego webinaru, na przykładzie systemu HermesSQL i dedykowanego modułu PPK pokażemy Państwu jak system informatyczny pozwala zautomatyzować i uprościć czynności związane z obsługą Pracowniczych Planów Kapitałowych.

Z webinaru dowiesz się m.in.:

  • W jak sposób można prowadzić w programie ewidencję uczestników PPK?
  • Jak wykonać analizę kwalifikującą pracowników do PPK i automatycznie zapisać ich do PPK?
  • Jak tworzyć pojedyncze i grupowe deklaracje dla uczestników PPK?
  • Jak naliczać składki pracownika i pracodawcy na PPK?
  • Gdzie zweryfikować składki i uczestników PPK w danym okresie?
  • Jak wygenerować pliki ze składkami na PPK dla Instytucji finansowej?
  • Jak eksportować i importować dane z Instytucji Finansowej w postaci pliku .xml.

Dodatkowo, w trakcie webinarium dostępny będzie czat, za pomocą którego będą mogli Państwo zadawać naszym specjalistom dodatkowe pytania i uzyskać więcej informacji o możliwościach moduł PPK.

Webinarium prowadzi:

Piotra Janucha – Specjalista ds. wdrożeń systemów ERP

Jest doświadczonym specjalistą w zakresie wdrażania rozwiązań kadrowo-płacowych i finansowo-księgowych. Od lat związany z branżą IT. W firmie Humansoft odpowiada za wparcie merytoryczne klientów i partnerów w tematach związanych z obsługą modułu „Kadry i Płace”, „PPK” , „Księga Handlowa” i „KPiR”. Zajmuje się także prowadzeniem  szkoleń i webinariów poświęconych tej tematyce.

Termin webinarium:

  • 10.03.2020 (wtorek) – godz. 10.00 – 11.00 

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*