Postęp technologiczny przyspiesza, zwiększa się również świadomość polskich firm w dziedzinie bezpieczeństwa IT. Jednak, według raportu „Cyberbezpieczeństwo w polskich firmach 2019”, z rozwiązań backupowych w Polsce korzysta mniej niż 10 proc. przedsiębiorstw. Tymczasem to właśnie technologie backupu skutecznie chronią przed większością niebezpieczeństw, od ataków hakerskich, po awarie sprzętów i błędy ludzkie. VECTO przekonuje, że backup się opłaca i zachęca do wdrożeń poprzez organizację bezpłatnych warsztatów i testowanie sprzętu.
Idea VECTO Lab jest bardzo prosta. Firma, przed podjęciem decyzji zakupowej, ma możliwość przetestowania rozwiązań IT w rzeczywistych warunkach. Zgromadzona wiedza, poparta audytami dotyczącymi bezpieczeństwa i szybkości działania całej infrastruktury informatycznej w danym przedsiębiorstwie, pozwala na komfort świadomości dobrze wydanych pieniędzy. Otrzymujemy odpowiedzi na wszystkie pytania związane z rezultatami przyszłych wdrożeń. Bez pomyłek, rozczarowań i niedomówień. Zarządy firm i osoby odpowiedzialne za inwestycje czy modernizacje systemów IT mogą spać spokojnie, nie kupują przysłowiowego „kota w worku”.
„Każda firma jest inna, ma inne potrzeby, specyfikę, kulturę organizacyjną. Przedsiębiorstwa różnie zarządzają danymi, nie możemy zatem proponować szablonowych rozwiązań. VECTO Lab daje nam możliwość rozpoznania wszystkich słabości systemów IT, również w dziedzinie bezpieczeństwa. Testujemy rozwiązania, które będą się idealnie sprawdzały w konkretnych, indywidualnych warunkach.” – mówi Jakub Wychowański, członek zarządu VECTO.
W sierpniu 2019 roku spółka poinformowała, że katalog rozwiązań testowanych w ramach VECTO Lab został wzbogacony o innowacyjne narzędzie DELL EMC – DP4400. To prekonfigurowany, konwergentny system wykorzystujący technologię deduplikacji, który aż dwukrotnie zmniejsza dotychczasowe wymagania dotyczące okna backupowego. „Na tę chwilę, jako jedyni w Polsce prezentujemy DP4400 polskim firmom i wierzę, że możliwość przetestowania tego rozwiązania przełoży się na lepsze zrozumienie jego potencjału.” – dodaje Wychowański. Narzędzie to już zostało okrzyknięte jednym z najbardziej innowacyjnych w ostatnich latach. Dzięki połączeniu macierzy, serwera, wirtualizacji i oprogramowania w jeden zintegrowany system, produkt DELL EMC nie ma sobie równych w dziedzinie ochrony danych, pamięci masowych i całej wirtualnej infrastruktury. Gwarantuje bezpieczeństwo, błyskawiczne przetwarzanie informacji oraz ich analizę. Dodatkowo, jak większość rozwiązań koncernu, DP 4400 umożliwia pełną skalowalność systemu – zarówno od strony sprzętowej, jak i technologii chmurowej.
Według badań EMC’s Global Data Protection Index, w ostatnich 12 miesiącach aż 28 proc. firm doświadczyło utraty danych. Średni koszt takiego incydentu szacuje się na kwotę 996 tys. dol. Warto zatem zadbać o bezpieczeństwo firmowych danych zanim staniemy w obliczu ich utraty. Za wiarę w to, że cyberryzyka nas nie dosięgną możemy słono zapłacić.