Autopunkt NS wdraża rozwiązanie od AmnisCode

Autopunkt NS

Ogólnopolska sieć sprzedaży samochodów używanych licząca 13 oddziałów w 10 miastach w Polsce.

Zawieranie nowych polis i kontynuacje polis krótkoterminowych

Celem projektu było zautomatyzowanie procesu zawierania nowych umów ubezpieczenia oraz kontynuacji polis krótkoterminowych dla samochodów znajdujących się w ofercie Autopunktu. Wprowadzony przez AmnisCode robot filtruje pojazdy, których ważność polisy mija za dwa dni, weryfikuje w systemie DMS wszystkie wymagane do polisy dane, loguje się do zewnętrznego agregatora ofert ubezpieczeniowych, wprowadza dane i zawiera polisę.  Po wykonanej operacji przesyła potwierdzenie do pracownika Autopunktu odpowiedzialnego za ten obszar. Robot wysyła też dzienne raporty zawartych polis.

– Za sprawą robotyzacji w tym obszarze osiągnęliśmy ewidentną oszczędność czasu. Dzięki temu nasi pracownicy mogą wykonywać zadania wykraczające poza powtarzalne czynności. Była to zatem inwestycja w rozwój naszego biznesu  – konkluduje Zygmunt Cesnyka, Dyrektor Operacyjny Autopunktu.

Holding 1

Wielobranżowa grupa kapitałowa z ponad trzydziestoletnią tradycją zatrudniająca około 1600 pracowników.

Zaczytywanie zwolnień z PUE do Enovy

Procesem, którego automatyzacji podjęła się wespół z GK Holding 1 firma AmnisCode, była wymiana danych pomiędzy używanym przez klienta systemem ERP enova365 a Platformą Usług Elektronicznych ZUS. Przed wdrożeniem pracownik działu kadr po zalogowaniu na PUE ZUS musiał dla każdej ze spółek wchodzić w zakładkę „zaświadczenia lekarskie”, weryfikować czy nie pojawiły się nowe e-ZLA (elektroniczne zwolnienia lekarskie), pobrać dane w pliku csv i następnie wpisać dane do ERP, również logując się dla każdej ze spółek oddzielnie.

– Ponieważ tych 1600 pracowników jest zatrudnionych w kilkunastu spółkach Holdingu 1, było to zadanie bardzo czasochłonne. Wymarzone dla robota, a nie dla człowieka. Teraz pracownik podejmuje działanie tylko wtedy, gdy robot poinformuje o problemie z zaczytaniem – mówi Małgorzata Kalinowska-Szuper, kierownik działu personalnego Centrum Holding 1.

Express

Największa polska wypożyczalnia samochodów z flotą liczącą ponad 12 tysięcy pojazdów osobowych, dostawczych i ciężarowych.

Rozwój robota do powiadomień windykacyjnych

Kierownik działu windykacji codziennie eksportował z systemu finansowo-księgowego do excela raport zaległych faktur i rozdzielał dłużników pomiędzy pracowników działu. Przygotowanie maila odpowiedniej treści, ręczne wpisanie wszystkich potrzebnych danych oraz wyszukanie w systemie adresu pochłaniało ogrom czasu. A jeszcze po każdej sprawie windykator musiał zapisać notatkę w systemie finansowo-księgowym i ustawić datę następnego kontaktu.

– Obecnie wszystkie czynności zlecam robotowi stworzonemu przez AmnisCode. I to zlecam jednym plikiem z zestawieniem przeterminowanych należności. A potem tylko odbieram raport z nieomal pozbawionej błędów pracy. Ważnym jest też fakt, że skuteczność zrobotyzowanej windykacji okazała się znacząco wyższa niż w przypadku pracy człowieka – zdradza Tomasz Śmietana, kierownik działu windykacji w Expressie.

AmnisCode to polska spółka ekspercka o wieloletnich, rozległych i nieustannie intensywnie wzbogacanych doświadczeniach w automatyzacji procesów biznesowych. Mocną stroną AmnisCode jest fakt, że jej zespół wyrósł na potrzebach robotyzacyjnych Grupy Kapitałowej Holding 1 i swoje bogate doświadczenia zbierał w pierwszym rzędzie odpowiadając na zdiagnozowane zapotrzebowanie praktyków biznesu. Dlatego podstawowym wskaźnikiem i celem jej działań zawsze jest atrakcyjny ROI partnerów.

AmnisCode wyszukuje dla swoich partnerów optymalne technologie i podpowiada, jak wdrożyć rozwiązania pozwalające im osiągnąć cel cyfrowej transformacji biznesu – zwiększenie skuteczności działań i efektywności firmy.

W robotyzacji procesów biznesowych AmnisCode korzysta między innymi z partnerstwa z czołowymi dostawcami technologii, jakimi są SAIO oraz UiPath. Firma tworzy aplikacje (w tym oczywiście także mobilne) wykorzystujące elementy robotyzacji i sztucznej inteligencji, wykonuje integracje API oraz pomaga w wykorzystaniu Machine Learning i Artificial Intelligence w realizacji zadań biznesowych.

Po dodatkowe informacje zapraszamy na www.amniscode.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*