AME8 – nowa specjalność pod patronatem IBS Poland na Politechnice Ślaskiej.

6 marca 2017 r. w Centrum Edukacyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej odbyła się I Konferencja Edukacja Dualna – EDUAL.

Ciekawe sesje plenarne i panelowe z udziałem specjalistów z przemysłu i edukacji wzbudziły duże zainteresowanie firm z sektora przemysłowego oraz mediów.

Studia dualne to odpowiedź na potrzeby Przemysłu 4.0.Opracowane blisko 50 lat temu w Niemczech i we Francji studia dualne w Polsce prowadzone są w 7 uczelniach.

Programy takich studiów to odpowiedź na realne i aktualne zapotrzebowanie przemysłu. System dualny zakłada połączenie nauki teoretycznej z praktyczną nauką zawodu. Utworzenie na Wydziale Mechanicznym Technologicznym Politechniki Śląskiej na kierunku Mechatronika nowej specjalności Mechatronic Systems Engineering – ME8, która powstała pod patronatem IBS Poland, wpisuje się w szeroko pojęte kształcenie dualne.

Specjalność ma charakter interdyscyplinarny, a jej absolwenci otrzymują głęboką wiedzę z zakresu metod mechaniki, informatyki i elektroniki.

Mogą liczyć na zatrudnienie w branży motoryzacyjnej, lotniczej, maszynowej, dóbr konsumenckich, biurach projektowych, jednostkach naukowo-badawczych, firmach zajmujących się wdrożeniami systemów klasy CAD/CAM/CAx/PLM oraz zapleczu naukowo-badawczym średnich i małych przedsiębiorstw.

Źródło: IBS Poland  BPC GUIDE-MAJ/CZERWIEC 2017

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*