Agrifac – jakość i innowacja z Exact 

Firmy stosujące koncepcję lean tworzą jasne plany, umożliwiające im dotrzymywanie terminów i budżetów. Doskonale wiedzą, co i kiedy musi się wydarzyć, dzięki czemu potrafią nieprzerwanie wywiązywać się ze swoich obietnic. 

Co otrzymują w zamian? Pomyślne realizacje projektów i zadowolenie klientów. Takie podejście zastosowała holenderska firma Agrifac Machinery w procesie opracowywania i globalnej dystrybucji maszyn rolniczych. „Skupiamy się na jakości i innowacyjności. Chcemy być numerem jeden pod względem jakości na skalę całej branży” – wyjaśnia Frank Jan Evers, dyrektor zakładu.

Czerpanie korzyści z wdrożenia koncepcji lean 

Agrifac dysponuje lokalnym zespołem inżynierów odpowiedzialnych za rozwijanie produktów. Produkcję części do maszyn zlecono zewnętrznemu kontrahentowi, jednak większość prac montażowych firma wykonuje samodzielnie. Założeniem zarządu Agrifac było wdrożenie koncepcji lean w maksymalnym stopniu, pozwalającym na efektywne zarządzanie procesami. Aby osiągnąć ten cel, rozpoczęto poszukiwania nowego systemu informatycznego, który wsparłby nowe potrzeby. Wybór padł na rozwiązanie Exact Globe, które pozwoliło wprowadzić wszystkie procesy do jednego systemu i zarządzać nimi z jego poziomu – od zakupu, przez montaż, aż po sprzedaż. Dzięki temu firma była w stanie osiągnąć pożądany wgląd w poszczególne działania przy minimalnym nakładzie pracy. Co więcej, zastosowane rozwiązanie jest też niezwykle przyjazne użytkownikom. „Nasi pracownicy w niezwykle krótkim czasie poradzili sobie z jego obsługą” – mówi Evers.

Planowanie jako najwyższy priorytet 
Moduł HPP pozwala na łatwe wprowadzanie i dostosowywanie planów produkcyjnych” – wyjaśnia Evers. „Dla każdej linii produktów istnieje szczegółowy plan, obejmujący ich wymaganą ilość i osiągalny czas realizacji. Poszczególne elementy planu są przy tym ujęte w wykazie komponentów, co pozwala jednocześnie na bezpośrednie zarządzanie zakładem produkcyjnymi dostawcami. W momencie otrzymania zamówienia włączamy je do planu, dzięki czemu mamy pewność, że jesteśmy w stanie wyprodukować odpowiednią ilość w zadanym czasie. Cały proces działa niezwykle wydajnie”.  

FAKTY
• Nazwa firmy: Agrifac Machinery BV
• Liczba pracowników: 90
• Główne obszary: finanse, logistyka, produkcja i projekty
• Działalność: Holandia, Rosja i Wielka Brytania

 

O firmie Exact
Exact jest uznanym producentem i dostawcą nowoczesnych rozwiązań informatycznych dla biznesu. Oferuje m.in. systemy wspierające zarządzanie przedsiębiorstwem (ERP), aplikacje do automatyzacji procesów magazynowych (WMS), systemy elektronicznego obiegu dokumentów (Workflow), jak również zarządzania serwisem. Oprogramowanie Exact umożliwia skuteczną automatyzację i optymalizację procesów biznesowych.
Z oprogramowania Exact skorzystało w Polsce ponad 700 firm. Exact świadczy kompleksowe usługi obejmujące analizę wymagań klienta na etapie planowania projektu wdrożenia oprogramowania, zarządzanie projektem wdrożeniowym, wsparcie implementacji systemu zarówno w formie szkoleń i konsultacji, jak również świadczenie posprzedażowej pomocy technicznej.
Więcej informacji: exact.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*