1 sierpnia, po ponad dwumiesięcznym okresie uzgodnień i negocjacji, Comarch i Zakład Ubezpieczeń Społecznych zawarły aneks do umowy na utrzymanie KSI regulujący kwestie tzw. Modelu Współdziałania w utrzymaniu KSI ZUS. Model określa zasady współpracy podmiotów biorących udział w utrzymaniu KSI ZUS tj. Comarch, ZUS i Asseco.
Comarch od ponad pół roku realizuje usługi utrzymania KSI ZUS, a ich liczba sukcesywnie wzrasta potwierdzając wysoką jakość świadczonych przez Comarch usług. Od kwietnia Comarch przejął usługi wsparcia dla Programu Płatnik, a od lipca ZUS powierzył do utrzymania przez Comarch, wykonany w ramach umowy rozwojowej przez Asseco, system Aplikacji Krajowej EESSI (system informatycznym wymiany informacji między instytucjami zabezpieczenia społecznego we wszystkich krajach UE/EFTA).
Comarch z powodzeniem prowadzi działalność także w obszarze umowy ramowej na rozwój systemu KSI ZUS. Obecnie realizuje prace związane z optymalizacją komponentu XPL oraz budową tzw. KSI 2.0. KSI 2.0 jest to projekt o strategicznym dla ZUS charakterze, stanowi bowiem pierwszy z istotnych kroków zmiany architektonicznej budowanego od ponad 20 lat systemu KSI ZUS. Comarch w ramach umowy na budowę KSI 2.0 przedstawił na koniec lipca autorską koncepcję migracji domeny świadczeniowej KSI ZUS do architektury x86.
Więcej informacji o Comarch:
Comarch został założony w 1993 roku w Krakowie, w Polsce. Prowadzi projekty dla czołowych marek z Polski i świata w najważniejszych sektorach gospodarki m.in.: telekomunikacji, finansach, bankowości i ubezpieczeniach, handlu i usług, infrastruktury IT, administracji publicznej, przemyśle, ochronie zdrowia oraz w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw. Z usług Comarch skorzystało kilkadziesiąt tysięcy światowych marek w ponad 100 krajach na 6 kontynentach m.in.: Heathrow Airport, BP, Carrefour, Heineken, Goodyear, Pepsi, Vodafone, T-Mobile, Telefónica, E-Plus, KPN czy MTS, BNP Paribas Fortis, Alior Bank SA (Carlo Tassara Group), Allianz, Aviva, AXA, Banque Populaire des Alpes,BRE Bank,BZ WBK (Grupa Santander), CitiFinancial (Citigroup), Delta Lloyd Life, Deutsche Bank PBC, ING Insurance.
Zajmuje wysokie pozycje w rankingach analityków IT m.in.: Gartnera, Truffle 100, TOP 200 „Computerworld”, IDC, Polskiej Akademii Nauk, EU Industrial R&D Investment Scoreboard. Corocznie Comarch inwestuje środki o wartości ok. 15 proc. przychodów w projekty innowacyjne. W 2018 roku nakłady na prace R&D wyniosły 181 mln zł. Obecnie zatrudnia ponad 6 000 ekspertów, w 93 biurach w 33 krajach od Japonii przez Europę aż po Chile