Raport ziemi – landing page – III cz

Zaproszenie na spotkanie autorskie z Iwoną Gajdą.

Premiera książek z cyklu Raport Ziemi.

Jeden cykl – 5 fascynujących książek

Współczesna cywilizacja znajduje się krok od samozniszczenia. Niestety to nie science fiction, a prawda. Gajda przedstawia fakty historyczne i aktualne dane, przenosząc czytelnika do: Chin, Izraela, Stanów Zjednoczonych, Argentyny i Australii.

Raport Ziemi pisany jest z wykorzystaniem techniki strumienia świadomości, utrzymany na granicy jawy i snu przynosi niezwykle oryginalną wizję rzeczywistości.

Niezwykły jest język książki – przystępny, choć analityczny, fachowy, a zarazem literacki. Historia opisana w taki sposób, że wprost trudno przerwać lekturę.

Mimo wielu niewygodnych prawd, Gajda świadomie unika oskarżeń czy gorzkich refleksji. Nie ocenia, a jedynie interpretuje fakty i zaistniałą rzeczywistość.

Ogromne znaczenie ma delikatne przedstawianie wielu na pozór sprzecznych stanowisk, punktów widzenia i poglądów, co pomaga czytelnikowi w wyrabianiu własnej opinii na poruszane tematy. Istotne uzupełnienie opowieści stanowią liczne fotografie, które powiększają wiedzę i oddziałują na wyobraźnię czytelnika.

Część III - Droga do Raju

 • Miejsce akcji: Izrael
 • Fabuła: W Izraelu znika woda. Z dnia na dzień wysychają koryta rzeczne, a wraz z nimi ginie przyroda.

To miejsce zarazem szokuje i zaskakuje. Tutaj konserwatyzm miesza się ze współczesnością. Świętość i laickość funkcjonują obok siebie, zupełnie sobie nie przeszkadzając. „Droga do raju” jest zatem próbą zrozumienia tej niezwykłej historii, w której łączą się trzy największe światowe religie.

Droga do Raju to:
 • Prawda o Izraelu, historii, konfliktach, także religijności.
 • Pełna emocji i zwrotów akcja, która odkrywa tematy „tabu”, dotykając najwrażliwszych kwestii.
 • Przerażająca refleksja nad światem i cywilizacją XXI wieku.
Zajrzyj do środka Droga do Raju:
Raport Ziemia :
 • Dostępny w formatach: pdf, epub, mobi.
 • Do kupienia w księgarniach internetowych: empik, google play, legimi, voxbook, helion, ebookpoint, gandalf, virtolo.
 • Kupon promocyjny na spotkanie premierowe

Autorka opowiadań i książek z pogranicza różnych gatunków literackich, łączących elementy fantastyki, literatury naukowej, reportażu, bajki i powieści. Analizuje fakty, trendy i postawy ludzi. Opisuje i interpretuje rzeczywistość.

Zawodowo związana z branżą IT. Otrzymała wyróżnienie „Strong Women in IT 2021 – Global Edition”. Tym samym została zaliczona przez Kapitułę Projektu, do grona 195 kobiet, które znacząco wpłynęły na kształt branży nowych technologii. W raporcie nominowano kilkaset kobiet z całego świata. Kandydatki zajmują stanowiska kierownicze w organizacjach działających w obszarze nowych technologii.

Książki z serii Raport Ziemi idealnie budują napięcie. Faktografia i świadomość tego, że opisywane wydarzenia rzeczywiście miały lub mają miejsce, jedynie potęgują w człowieku strach przed tym, co może się stać.

Raport Ziemi – pozostałe części:
IG-Powrot-Cesarza-1

Część I

 • Miejsce akcji: Chiny
1

Część II

 • Miejsce akcji: Stany Zjednoczone
IG - Uciec Śmierci

Część IV

 • Miejsce akcji: Argentyna
IG - Czas Snu

Część V

 • Miejsce akcji: Australia