Raport ziemi – landing page – I cz

Zaproszenie na spotkanie autorskie z Iwoną Gajdą.

Premiera książek z cyklu Raport Ziemi.

Jeden cykl – 5 fascynujących książek

Współczesna cywilizacja znajduje się krok od samozniszczenia. Niestety to nie science fiction, a prawda. Gajda przedstawia fakty historyczne i aktualne dane, przenosząc czytelnika do: Chin, Izraela, Stanów Zjednoczonych, Argentyny i Australii.

Raport Ziemi pisany jest z wykorzystaniem techniki strumienia świadomości, utrzymany na granicy jawy i snu przynosi niezwykle oryginalną wizję rzeczywistości.

Niezwykły jest język książki – przystępny, choć analityczny, fachowy, a zarazem literacki. Historia opisana w taki sposób, że wprost trudno przerwać lekturę.

Mimo wielu niewygodnych prawd, Gajda świadomie unika oskarżeń czy gorzkich refleksji. Nie ocenia, a jedynie interpretuje fakty i zaistniałą rzeczywistość.

Ogromne znaczenie ma delikatne przedstawianie wielu na pozór sprzecznych stanowisk, punktów widzenia i poglądów, co pomaga czytelnikowi w wyrabianiu własnej opinii na poruszane tematy. Istotne uzupełnienie opowieści stanowią liczne fotografie, które powiększają wiedzę i oddziałują na wyobraźnię czytelnika.

Część I - Powrót Cesarza

 • Miejsce akcji: Chiny
 • Fabuła: Ziemia znalazła się na liście planet przeznaczonych do zniszczenia. Neo ma przedstawić Duchowi OZZ Raport, który potwierdzi lub cofnie tę decyzję. Na wieść o przebudzeniu Terakotowej Armii wyrusza do Chin. Nie wie, że jest też człowiekiem.

Książka opowiada o wielu fascynujących wydarzeniach politycznych i historycznych, których naocznym świadkiem jest Neo. Wędrowiec stara się więc zrozumieć, co naprawdę się wydarzyło. Odkrywa związki przyczynowo-skutkowe. Autorka sprytnie nawiązuje również do czasów współczesnych i pandemii.

Powrót Cesarza to:
 • Prawda o Chinach, kulturze i mentalności ludzi, którzy zdobywają świat.
 • Pełna emocji i zwrotów akcja, która rozgrywa się na przełomie kilku tysięcy lat.
 • Przerażająca refleksja nad światem i cywilizacją XXI wieku.
 • 3 godziny fascynującej  podróży (138 stron, kolorowe fotografie).
Zajrzyj do środka Powrotu Cesarza:

Autorka opowiadań i książek z pogranicza różnych gatunków literackich, łączących elementy fantastyki, literatury naukowej, reportażu, bajki i powieści. Analizuje fakty, trendy i postawy ludzi. Opisuje i interpretuje rzeczywistość.

Zawodowo związana z branżą IT. Otrzymała wyróżnienie „Strong Women in IT 2021 – Global Edition”. Tym samym została zaliczona przez Kapitułę Projektu, do grona 195 kobiet, które znacząco wpłynęły na kształt branży nowych technologii. W raporcie nominowano kilkaset kobiet z całego świata. Kandydatki zajmują stanowiska kierownicze w organizacjach działających w obszarze nowych technologii.

Raport Ziemi:
 • Dostępny w formatach: pdf, epub, mobi.
 • Do kupienia w księgarniach internetowych: empik, google play, legimi, voxbook, helion, ebookpoint, gandalf, virtolo.
 • Kupon promocyjny na spotkanie premierowe
Raport Ziemi – pozostałe części:
1

Część II

 • Miejsce akcji: Stany Zjednoczone
IG - Droga do raju

Część III

 • Miejsce akcji: Izrael
IG - Uciec Śmierci

Część IV

 • Miejsce akcji: Argentyna
IG - Czas Snu

Część V

 • Miejsce akcji: Australia

Książki z serii Raport Ziemi idealnie budują napięcie. Faktografia i świadomość tego, że opisywane wydarzenia rzeczywiście miały lub mają miejsce, jedynie potęgują w człowieku strach przed tym, co może się stać.