VENDO.ERP® „tnie” koszty

Istnieje wiele powodów, dla których firmy inwestują w system ERP.

System ERP pomaga połączyć wszystkie aspekty firmy ze scentralizowanym źródłem danych. Wspomaga wydajność i zwiększa widoczność operacyjną. Poprawia procesy i przepływy pracy dzięki automatyzacji i standaryzacji. Ale jednym z najważniejszych powodów, dla których firmy korzystają z ERP jest oszczędność kosztów.

Dlaczego ERP jest narzędziem do „cięcia kosztów”?

  • Powiadomienia o awariach/przestojach – nieoczekiwane koszty bardzo często wynikają z przestojów i awarii operacyjnych, które kumulują się w czasie i często pozostają niezauważone. Nowoczesne systemy ERP natychmiast alarmują o takich zdarzeniach za pomocą automatycznych alertów.
  • Poprawia dokładność – ERP znacznie poprawia dokładność, co prowadzi do wydajniejszego planowania i lepszej kontroli kosztów. Dzięki ERP dane automatycznie przepływają do systemu, unikając ręcznego wprowadzania danych, a tym samym eliminując możliwość popełnienia błędów.
  • Zmniejszenie wydatków na IT i kosztów operacyjnych – duża część kosztów operacji IT to rutynowe utrzymanie. Sprzęt i oprogramowanie muszą być aktualizowane, integracje i dostosowywanie muszą być utrzymywane i rozbudowywane – jest to istotny element działalności IT w przeciętnej firmie. ERP eliminuje większość tych kosztów, przenosząc prawie całą obsługę IT na dostawcę ERP.
  • Lepsza kontrola zapasów – zapasy stanowią główny wydatek dla większości firm, a zarówno śledzenie zapasów, jak i ich optymalizacja, to kluczowy element wszystkich kosztów. ERP to doskonałe narzędzie do monitorowania, kontrolowania i zarządzania zapasami. Dzięki systemowi ERP firmy uzyskują w czasie rzeczywistym wgląd w bieżące poziomy zapasów, bieżące i prognozowane wzorce wyczerpywania się zapasów, a nawet lokalizację magazynową każdej pozycji.
  • Zwiększona automatyzacja – przy wszystkich aspektach działalności biznesowej realizowanych za pomocą jednego rozwiązania, jakim jest system ERP, automatyzacja kluczowych procesów i poprawa wykorzystania pracowników jest znacznie prostsza i pełniejsza. ERP z automatyzacją obsługuje zamówienia, obsługuje zapasy, aktualizuje systemy finansowe oraz obsługuje wysyłkę i logistykę bez interwencji człowieka.
  • Precyzyjne zarządzanie łańcuchem dostaw – zarządzanie łańcuchem dostaw to zarządzanie kontrahentami, dystrybutorami i klientami. Zmiany cen, zakłócenia w wysyłce i niedobory zapasów w takim łańcuchu mogą obniżyć zyski i zwiększyć koszty. Jednak dzięki ERP firmy precyzyjnie zarządzają i automatyzują te operacje.
  • Zoptymalizowane zarządzanie pracownikami – bez jednego systemu ERP, informacje o pracownikach znajdują się przeważnie w wielu systemach. Jednak gdy wszystkie dane firmy znajdują się w jednym ERP, firmy mogą optymalizować wykorzystanie pracowników i dokładniej planować, dopasowując liczbę pracowników do potrzeb operacyjnych i sygnalizując niepełne wykorzystanie. Taka analityka może też pomóc w zlokalizowaniu obszarów redukcji personelu lub jego lepszego wykorzystania. Ta optymalizacja personelu może mieć znaczący wpływ na koszty.

A to tylko niektóre powody, dlaczego warto zwrócić swoją uwagę na system ERP.

Jeśli nie masz jeszcze systemu lub używasz starszej wersji system ERP, który nie jest w stanie spełnić tych warunków, to koniecznie poznaj VENDO.ERP®.

VENDO.ERP® to polski ekosystem do zarządzania całą organizacją. Zintegrowany jest z czujnikami #IoT, własnym systemem #MES, własnymi MES-boxami i integracją bezpośrednio z maszynami. Z VENDO.ERP® masz też integrację z różnymi platformami, usługami, oprogramowaniem. Zapewnia w prosty sposób komunikację z bankowością online, platformami e-commerce, podpisem elektronicznym, aplikacjami do automatyzacji marketingu, dedykowanymi portalami do oceny wiarygodności Klienta, spedytorami i kurierami, systemami CAD/CAM oraz wiele innych, dzięki czemu skutecznie skrócisz i zautomatyzujesz swoje procesy biznesowe. Dodatkowo integracja z Qlik Sense umożliwia łatwe tworzenie pełnego zakresu elastycznych, interaktywnych wizualizacji, które wspomagają intuicyjne odkrywanie i eksplorację wszystkich danych sprzedażowych. A dzięki VENDO.Alice, która wykorzystuje mechanizmy sztucznej inteligencji (AI) i maszynowego uczenia (ML) w harmonogramowaniu i planowaniu produkcją – zarządzasz pracą pracowników, maszyn, zasobów na hali produkcyjnej.

—————————
VENDO.ERP® uzyskał w tegorocznym XXXI konkursie Godło „Teraz Polska”. Jest to jedyny w Polsce system wyróżniony tym prestiżowym Godłem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*