Twoje przedsiębiorstwo jak nigdy dotąd potrzebuje ekspresowych analiz biznesowych

Jeszcze kilka miesięcy temu wydawać się mogło, że rok 2021 upłynie pod znakiem post-pandemicznej rzeczywistości. Tymczasem niezmiennie każdy dzień przynosi coraz to nowsze wyzwania, z którymi mierzy się zarówno przedsiębiorca jak i cała jego organizacja. Taktyki, które dotychczas zdawały swój egzamin przestały się sprawdzać, a wyzwania, o których do tej pory nie śniło się nawet najwybitniejszym prognostom stały się priorytetowym działaniem. Odpowiedzią na potrzebę sprostania problemom nowej rzeczywistości są elastyczne i dynamiczne analizy danych, które umożliwiają natychmiastowe podejmowanie trafnych decyzji.

Analityka biznesowa, będąca połączeniem narzędzi, oprogramowania i wiedzy eksperckiej, wymiernie wspiera podejmowanie decyzji w każdym procesie biznesowym. Jest rozwiązaniem, które ma na celu umożliwienie lepszego przewidywania i kształtowania efektów biznesowych. Jej zadaniem jest zagwarantowanie dostarczania miarodajnych i wiarygodnych danych, nie tylko dla osób zarządzających przedsiębiorstwami, ale także dla pracowników niższego szczebla. Narzędzia analityczne przekształcają surowe dane w praktyczną wiedzę biznesową, pomagając podejmować lepsze decyzje i w ekspresowy sposób reagować na dynamicznie zmieniające się warunki rynkowe. Dzięki temu zapewnia organizacjom cały szereg korzyści. Najistotniejsze w dzisiejszych czasach są zaprezentowane w zrozumiały sposób kluczowe informacje dostępne ‘od ręki’ oraz bezpieczeństwo danych i dbałość o ich kontrolowany przepływ.

Systemy Business Intelligence dostarczają dane w czasie rzeczywistym, co umożliwia natychmiastową reakcję na zmieniającą się rzeczywistość. Zagadnienia takie jak stworzenie kompleksowej analizy finansowej, szczegółowej analizy kosztów, dynamicznej analizy efektywności produkcji czy budowanie scenariuszy ‘what-if’ nie muszą trwać tygodniami i angażować znaczącej ilości pracowników do ich obsługi. Dostępne na rynku rozwiązania z zakresu Business Intelligence są niemal samowystarczalne i pokrywają te obszary procesu biznesowego, które wymagają specjalistycznej wiedzy z zakresu tworzenia analiz.

Przykładem jest narzędzie Qlik Sense, które samodzielnie rozpoznaje dane i po wybraniu konkretnej bazy danych lub plików płaskich wskazuje i wizualizuje ich zależności. Łatwość obsługi zapewnia także intuicyjność systemu z automatycznym kreatorem i funkcją drag&drop oraz zdolność do dowolnego drążenia danych od tych ogólnych do szczegółowych. Przejrzystość Qlik Sense zapewniają odpowiednio dostosowane pulpity menadżerskie z dynamiczną analizą danych, dzięki którym już jedno kliknięcie w dowolną daną wystarczy do przeliczenia całego zbioru i wyświetlenia wyników.

Taki stopień i rodzaj uniwersalności narzędzia BI Qlik Sense pozwala w ekspresowym tempie reagować na niespodziewane wahania spowodowane nagłymi zdarzeniami takimi jak światowa pandemia COVID-19. Nieprzewidywalność rynku determinuje wśród przedsiębiorców oparcie procesów decyzyjnych na błyskawicznie dostarczanych danych, których proces przygotowania musi być w jak największym stopniu zautomatyzowany. Kryjący się w danych potencjał może być w pełni wykorzystany dopiero po właściwym wdrożeniu analityki biznesowej.

Jak odkryć ten potencjał? Co zyskasz wdrażając system Business Intelligence Qlik w swojej organizacji? Jakie są najlepsze praktyki w wizualizacji danych? Odpowiedzi na te i inne pytania już 21 kwietnia na Konferencji Business Intelligence 2021 on-line. Prelekcje specjalistów, duża dawka praktycznej wiedzy i rzeczywistych case studies. Dla osób biorących udział organizatorzy przygotowali wartościową niespodziankę – darmową licencję czasową Qlik Sense.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*