Twój Browar zwiększa efektywność z systemem Sente

Firma Twój Browar to sklep oferujący surowce i akcesoria do domowego wyrobu piwa, wina, serów i destylatów. Produkty firmy można kupić przez internet oraz w sklepie stacjonarnym, który mieści się we Wrocławiu. 

Dotychczas wykorzystywane rozwiązania informatyczne nie wspierały dalszego rozwoju firmy. Z tego względu została podjęta decyzja o wdrożeniu nowego systemu, który usprawni procesy w obszarach logistyki, sprzedaży oraz ecommerce. Firma Twój Browar zdecydowała się na współpracę z Sente i wdrożenie systemu Sente S4. 

Na początku prac określone zostały główne cele projektu:

  • zmniejszenie ilości błędów przy wydaniu.
  • skrócenie czasu kompletowania towaru – dotychczas czas realizacji od wpłynięcia do wyjścia zamówienia wynosił średnio 3 dni.
  • automatyczne oznaczanie zamówienia jako “opłacone” – zamówienia oznaczane były ręcznie, co generowało błędy i zajmowało dużo czasu.
  • minimalizacja złogów magazynowych i kontrola nad towarami terminującymi się. 
  • posiadanie wiarygodnych stanów magazynowych – dotychczas występowała niezgodność stanów magazynowych już po 3 tygodniach od przeprowadzonej inwentaryzacji.

Prace nad nowym systemem realizowano w metodyce zwinnej. Rozmowy z właścicielami i przedstawicielami Twojego Browaru pozwoliły konsultantom Sente poznać najważniejsze potrzeby ich biznesu i stworzyć najlepiej dopasowane do nich rozwiązanie.

Efektem realizacji projektu wdrożenia systemu Sente S4 w Twoim Browarze było nie tylko zaprojektowanie i uruchomienie nowego oprogramowania. Nowe rozwiązanie IT otworzyło przed firmą nowe możliwości i pozwoliło wyeliminować ograniczenia, które powodowało poprzednie oprogramowanie. Zmieniła się również organizacja pracy firmy, sposób realizacji zamówień i podział obowiązków między pracownikami. 

Cele stawiane przed projektem zostały osiągnięte. Najlepiej świadczą o tym zmiany, które zaszły w Twoim Browarze po wdrożeniu nowego systemu. Wcześniej liczba reklamacji i zwrotów sięgała 40 miesięcznie. Obecnie zdarza się maksymalnie jedna pomyłka tygodniowo. Czas kompletacji zamówień zmniejszył się średnio o 40% – spakowanie 80 paczek zajmowało dotychczas 8-9 godzin, a obecnie trwa średnio 5 godzin. Przed wdrożeniem systemu Sente S4 czas oczekiwania na realizację zamówienia wynosił 3-4 dni. Nowy system pozwala na realizację zamówienia z dnia na dzień. 

Rezultaty wdrożenia nowego systemu są dla przedstawicieli Twojego Browaru bardzo pozytywne:

“Rozwiązanie dostarczone przez Sente przyniosło naszej firmie wiele korzyści. Najważniejsze z nich to optymalizacja procesów sprzedaży, optymalizacja procesów magazynowych oraz znaczne usprawnienie wymiany danych ze sklepem internetowym.” – podsumowuje Wojciech Bielenda, współwłaściciel Twojego Browaru.

Projekt wdrożeniowy został zakończony, ale współpraca między Sente i Twoim Browarem będzie kontynuowana. Planowany jest między innymi rozwój systemu w obszarze sprzedaży B2B. 
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*