MOM - nowe podejście do systemów IT w produkcji czy tylko zabieg marketingowy?

Informacje:

Dla przedsiębiorstw produkcyjnych w dzisiejszym otoczeniu biznesowym kluczowe staje się optymalizowanie kosztów produkcji oraz efektywniejsze zarządzanie procesami produkcyjnymi. W systemach IT poszukuje się rozwiązań dla pojawiających się wyzwań i problemów w obszarze produkcyjnym.  Najczęściej dotyczą one planowania produkcji w sytuacji częstych zmian zamówień, konieczności bieżącego monitorowania maszyn, rejestrowania genealogii produktu.

 

Do udziału w Webinarium zapraszamy zarząd, management przedsiębiorstw oraz osoby współuczestniczące w procesie wyboru rozwiązań informatycznych.

Agenda:

Techniczne przygotowanie Partnerów Technologicznych.
Techniczne przygotowanie uczestników.
Wprowadzenie do spotkania.

Przedstawienie uczestników spotkania.

BPC GROUP POLAND Sp. z o.o.
BPC GROUP POLAND Sp. z o.o.
Jak przeprowadzić proces informatyzacji produkcji? Prezentacja wybranych przykładów projektów doradczych realizowanych przez BPC GROUP POLAND z omówieniem m.in.:
 • Określenie własnych potrzeb i zakresu projektu

 • Selekcja rozwiązań i dostawców względem potrzeb

 • Analiza otrzymanych ofert wraz z przedstawieniem przykładów symulacji projektu wdrożeniowego MES/MOM.

BPC GROUP POLAND Sp. z o.o.
BPC GROUP POLAND Sp. z o.o.

Prezentacja rozwiązania Momentum, które jest platformą oprogramowania MOM firmy Brighteye. Zapewnia możliwości systemu zarządzania produkcją na poziomie przedsiębiorstwa (MES), zarządzanie magazynem (WMS) i wiele innych. Wysoce skalowalna platforma Momentum została zaprojektowana, aby zaspokoić potrzeby wszelakich producentów oraz różnorodnych branży wszystkich rozmiarów, i została stworzona w celu umożliwienia firmom kontrolowania i ciągłego ulepszania swoich operacji produkcyjnych.

 

Platforma Momentum składa się z 11 modułów:

 • Dashboards (pulpity)
  Przeglądaj i wyświetlaj graficznie dane w czasie rzeczywistym i dane historyczne.

 • Personel
  Twórz matryce kompetencji pracowników i łącz je z planowaniem produkcji oraz poszczególnymi maszynami.

 • Zaawansowane planowanie produkcji (Advanced Planning and Scheduling)
  Optymalne, zręczne i automatyczne planowanie produkcji zamówień klientów.

 • Kontrola Jakości
  Zdefiniuj, zapisz i śledź kontrolę jakości poszczególnych produktów oraz ich specyfikacje.

 • Etykietowanie
  Zarządzaj i drukuj etykiety produktów, kody EAN oraz SSCC.

 • Track & Trace
  Śledź cykl produkcji produktu od surowca do wyrobu gotowego dla każdej sztuki.

 • Baza wiedzy
  Zbierz całą wiedzę na temat produktów oraz procesów ich wytwarzania w jednym ogólnodostępnym miejscu.

 • Podział na partię / dozowanie
  Kontrola w czasie rzeczywistym wraz z pełnymi informacjami na temat całej partii oraz etapów przetwarzania i parametrów.

 • System Zarządzania Magazynem (Warehouse Management System)
  Usprawnij magazyn, zarządzanie i koordynowanie wszystkimi materiałami oraz ich ruchem.

 • Raportowanie
  Twórz, wyświetlaj, drukuj, eksportuj wszystkie możliwe raporty i ich kombinacje.

 • Dane Historyczne
  Łącz i gromadź dane historyczne aby stworzyć na ich podstawie w czasie rzeczywistym dokładny i przewidujący plan produkcji.

Dyskusja.
Podsumowanie spotkania.

Organizatorzy generalni:

BPC GROUP POLAND

BPC GROUP POLAND Sp. z o.o. wspiera duże i średnie przedsiębiorstwa w procesach informatyzacji. Świadczy usługi doradcze, które pomagają decydentom wybrać właściwą opcję informatyzacji przedsiębiorstwa, jak również odpowiedni system informatyczny i firmę wdrożeniową. Projekty obejmują m.in. przeprowadzenie analizy procesów biznesowych, opracowanie zapytania ofertowego, organizację prezentacji dedykowanych i negocjacje warunków umowy z dostawcami systemów IT.

 

Obok doradztwa świadczonego w sposób zindywidualizowany firma prowadzi szeroko zakrojone działania edukacyjne dla przedsiębiorstw. W ramach BPC Training Centre organizowane są konferencje i warsztaty dla kadry decyzyjnej, która wybiera systemy IT.

 

W trakcie piętnastu lat działalności zostało przeprowadzonych ponad 200 spotkań edukacyjnych i wyszkolonych blisko 8 tysięcy osób. BPC GROUP POLAND Sp. z o.o. jest także właścicielem i redaktorem serwisu doradczego www.bpc-guide.pl oraz największej w Polsce internetowej bazy systemów IT. Firma systematycznie publikuje Raporty Analityczne o stanie informatyzacji polskich przedsiębiorstw.

Partnerzy technologiczni:

BrightEye

BrightEye powstał w 2003 roku i stał się solidnym zespołem 30 ekspertów IT, działających w krajach takich jak: Belgia, Rosja, Ukraina, Hiszpania, Francja oraz Polska.
Wyznawane wartości to:

- Dbałość o potrzeby klienta oraz pomoc przy dalszej informatyzacji;
- Ciągłe poszukiwanie innowacji w zakresie jakości i produktu oraz kontakt z użytkownikiem celem wprowadzenia usprawnień poszukiwanych przez przedsiębiorstwa;
- Indywidualne podejście do klienta wraz z kompletną pomocą doświadczonego zespołu, który sprawi że wdrożenie oraz dopasowanie systemu Momentum przebiegnie sprawnie i bez żadnych problemów.

BrightEye stosuje całościowe i przemyślane podejście do każdego projektu doskonalenia MOM. Nazywamy to podejściem The Bright Way i opiera się ono na trzech podstawowych komponentach: platformie oprogramowania Momentum, metodologii współpracy BrightEye, partnerstwie produkcyjnym z klientami i partnerami integracyjnymi

logo

Rozwiązania:

Momentum

Momentum to przemysłowa platforma MOM. Umożliwia firmom monitorowanie ich procesów produkcyjnych i logistycznych w czasie rzeczywistym oraz optymalizację ich za pomocą innowacyjnych funkcji MES / WMS / APS a co za tym idzie, znaczne ulepszenie tych obszarów.
Momentum jest platformą danych podstawowych, na podstawie której można aktywować moduły funkcjonalne w celu spełnienia wymagań klienta końcowego. Przeznaczona jest do zarządzania przepływem procesów biznesowych oraz produkcyjnych. Korzenie BrightEye leżą w przemyśle spożywczym.
Wyróżnikiem oprogramowania BrightEye jest:

- Opracowanie systemu na podstawie doświadczeń użytkowników;
- Zaawansowana technologia produkcji;
- Architektura modułowa;
- Wysoka skalowalność;
- Możliwość pracy w chmurze.

Platforma występuje w trzech wariantach:

Momentum Data
Uzyskaj krytyczne informacje na temat wydajności sprzętu produkcyjnego oraz natychmiastowy wskaźnik ROI - dzięki temu niedrogiemu rozwiązaniu bez ryzyka.

Momentum Operations
Zoptymalizuj efektywność i wydajność codziennych operacji produkcyjnych, wyeliminuj ograniczenia wydajności i uwolnij nowe możliwości.

Momentum Enterprise
Zdobądź wiedzę, której potrzebujesz, aby przygotować swój biznes na przyszłość, aby podejmować lepsze decyzje strategiczne i budować długoterminową przewagę konkurencyjną.

Rejestracja:

Rejestracja jest obecnie zamknięta.

Kontakt:

BPC GROUP POLAND Sp. z o.o.

Sekcja Organizacji Spotkań Edukacyjnych
40-384 Katowice, ul. Ks. Bpa. H. Bednorza 2a-6,
Telefon Kontaktowy: +48 532 918 919
E-Mail: kontakt@bpc-group.pl
Regon: 240738263, NIP: 9542610254, Kapitał Zakładowy: 67 200,00 zł KRS: 0000292152, Sąd Rejonowy Katowice-Wschód w Katowicach Wydział VIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego

Zapraszamy do kontaktu – przygotujemy dla Państwa dedykowaną ofertę szkoleniową!

Koordynatorzy Projektu:
" MOM - nowe podejście do systemów IT w produkcji czy tylko zabieg marketingowy?"

Łukasz Kubas Dyrektor Domeny Produkcja BPC GROUP POLAND Sp. z o.o. Tel.kom.: +48 795-534-616 E-Mail: lukasz.kubas@bpc-group.pl