ERP: jeden dla wszystkich, wszyscy do jednego. Zalety kompleksowego systemu ERP dla przedsiębiorstwa

W erze skoncentrowanej na technologii cyfrowej firmy mierzą się z zalewem różnorodnych danych. Według szacunków z pierwszego kwartału 2023 roku prawie 328,77 milionów terabajtów danych jest generowanych codziennie[1]. Jeśli firmy polegają na wysłużonych systemach ERP, które opierają się aktualizacjom lub opierają się na zbiorze rozproszonych rozwiązań, przetwarzanie nawet wycinka tej liczby w skali przedsiębiorstwa może stanowić dla nich trudność. Nowoczesne rozwiązania, które są w stanie sprostać dynamicznym zmianom na rynku i ujarzmić ogromne ilości danych, to te integrujące wiele obszarów organizacji, rozwijające się wraz z firmą i korzystające z bogactwa technologii rewolucjonizujących biznes.

Kompleksowy, skalowalny system informatyczny do zarządzania zasobami przedsiębiorstwa – ERP – może być wyborem na lata. Jeśli spełnia kilka warunków.

ANEGIS od niemal dekady wdraża oprogramowanie dla biznesu firmy Microsoft, ponieważ dostarcza ono tego, czego potrzeba rozwijającemu się przedsiębiorstwu. Skalowalność, intuicyjność użytkowania, płynność działania i nowoczesność, dzięki nieustannemu wzbogacaniu narzędzi technicznymi nowościami, w rozwój których gigant z Redmond inwestuje miliardy dolarów, wyróżniają system Microsoft Dynamics 365 spośród innych rozwiązań na rynku.

Na przestrzeni wielu lat realizacji projektów wdrożeniowych Microsoft Dynamics dla firm z różnych branż – produkcyjnej, FMCG, handlowej, motoryzacyjnej czy reklamowej – zebraliśmy kilka spostrzeżeń, które utwierdziły nas w przekonaniu, że dobrze wdrożony, kompleksowy, zintegrowany system ERP może stanowić fundament i motor napędowy rozwoju przedsiębiorstwa.

Jakie ogólne korzyści (każdy dział firmy – finanse, kadry, sprzedaż, produkcja, logistyka – czerpie charakterystyczne dla swojego obszaru) składają się na przewagę tego rozwiązania? Oto kilka z nich:

  • Objęcie przedsiębiorstwa jednym systemem pozwala spojrzeć i na firmę systemowo – można porządkować i optymalizować czynności w procesach z różnych obszarów, które są zależne od siebie, dzięki całościowemu wglądowi w procesy, co prowadzi do wzrostu wydajności w skali przedsiębiorstwa.
  • Wspólna baza danych łączy informacje przetwarzane we wszystkich obszarach przedsiębiorstwa – dane są spójne, dokładne, aktualne i przydatne dla każdego działu, który po nie sięga – pozwala to podejmować trafne decyzje oparte na rzeczywistych danych i daje lepszą kontrolę nad całą organizacją.
  • Praca w czasie rzeczywistym – informacje wprowadzane w danym momencie natychmiast uaktualniają procesy w skali całej organizacji – umożliwia to pracę równoległą w wielu elementach systemu i natychmiastową reakcję na zmiany lub zakłócenia w procesach.
  • Cyfryzacja i automatyzacja wybranych procesów – system dostosowuje się do przedsiębiorstwa, a nie przedsiębiorstwo do systemu, modułowość rozwiązania i skalowalność pozwalają na adaptowanie aplikacji i narzędzi, które realizują konkretne potrzeby firmy w danym czasie.

Wynikające z wdrożenia systemu ERP Microsoft Dynamics 365 korzyści strategiczne, operacyjne, organizacyjne, związane z poprawą produktywności, redukcją kosztów, wsparciem procesu decyzyjnego, uelastycznieniem procesów i rozwojem infrastruktury to przewaga organizacji nad firmami, które opierają się na ograniczonych, rozproszonych, nieaktualnych rozwiązaniach informatycznych. A postęp przyspiesza – nie da się z sukcesem konkurować na rynku, trzymając się technologicznego ogona.

Michał Rurarz, Business Development Manager ANEGIS


[1] What Is Big Data? How To Make Important Data Driven Decisions, https://www.g2.com/articles/big-data

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*