Colibra – producent biżuterii wdraża moduł produkcyjny HermesaSQL !

Firma Colibra Sp. z o.o. jest producentem biżuterii. Od ponad 40 lat produkuje wyroby jubilerskie na rynek krajowy i zagraniczny, które słyną z wysokiej jakości i oryginalnego wzornictwa. Biżuteria pokryta jest złotem i srebrem z wykorzystaniem znanych w całej Europie kryształów CRYSTALLIZED – Swarovski Elements. Firma stosuje nowoczesną technologię tzw. elekroforezą opartą na licencji austriackiej. Pozwala ona zabezpieczyć powłokę przed ścieraniem złota i srebra, dzięki czemu wyroby zachowują wysoką jakość powierzchni niezależnie od czasu ich użytkowania.
  
W roku 2017 Colibra zakupiła systemy ERP HermesSQL wraz z modułami handlowo-magazynowym, finansowo-księgowym, kadrowo-płacowym oraz obsługi transakcji walutowych i zagranicznych. Celem inwestycji w nowe oprogramowanie ERP była konieczność zastąpienia posiadanych przez spółkę autorskich, niewydajnych i niewspółpracujących ze sobą aplikacji jednym kompleksowym programem ERP.  Wykonawcą wdrożenia został zespół specjalistów z Humansoft.
 
I etap wdrożenia
W pierwszym etapie wdrożony został moduł handlowo-magazynowy. Początkowo system wykorzystywany był jedynie w zakresie rejestracji dokumentów zakupu, wydań surowców na produkcję, rejestracji dokumentów sprzedaży oraz prowadzenia rozrachunków z krajowymi i zagranicznymi dostawcami i odbiorcami.
 
Stan aktualny
Zgodnie z założeniami projektu, obecnie trwają prace wdrożeniowe modułu księgowego i kadrowo-płacowego. Trzeci i ostatni etap wdrożenia, planowany jest na kwiecień br. i związany jest z uruchomieniem zaawansowanego modułu do zarządzania produkcją.
 
Główne założenia
Wykorzystując system HermesSQL i moduł „Zarządzanie produkcją”, spółka Colibra ma na celu zwiększenie kontroli nad stanami magazynowymi surowców i półproduktów, szczegółowe śledzenie każdego z etapów produkcji oraz obsługę procesów związanych z wytwarzaniem prototypów. Meldunki zwrotne z przebiegu produkcji będą składane przy pomocy czytników kodów kreskowych. Dzięki integracja modułu handlowo-magazynowego, księgowego i produkcyjnego dział księgowości będzie rozliczał w programie również koszty produkcji.

Źródło: Humansoft Sp. z o.o.
           www.humansoft.pl
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*