Andrewex, czyli kompleksowe wsparcie rozwoju biznesu przez InfoConsulting

Grupa Andrewex składa się z w pełni zintegrowanych podmiotów, które od lat działają w branży drzewnej. Mając polskie korzenie, działamy na arenie międzynarodowej i szczycimy się dostarczaniem wysokiej jakości tarcicy, produktów z drewna litego do mieszjań i ogrodów, prefabrykatów budownictwa drewnianego największym klientom w Europie. Zakres kompetencji Grupy obejmuje produkcję mebli z litego drewna i dekoracji ogrodowych, wielkogabarytowych konstrukcji GLULAM, drewna KVH, i prefabrykowanych drewnianych budynków modułowych.

Sebastian Paradowski Prezes Zarządu Andrewex

Firma Andrewex powstała pod koniec lat 80-tych (prawie 40 lat temu) W 1996 roku zostaliśmy wpisani na listę dostawców IKEA, a w 1997 roku staliśmy się wiodącym graczem na polskim rynku wielkogabarytowych struktur GLULAM.

Eksperci InfoConsulting posiadają kompleksową wiedzę na temat procesów zachodzących w naszej branży i wspierali nas w optymalizacji procesów w najważniejszych obszarach firmy, nie tylko w produkcji, ale także w logistyce i finansach.

Proces produkcyjny Grupy Andrewex jest zintegrowany pionowo i zorientowany na wartość, co pozwala na pełne wykorzystanie przetworzonego surowca drzewnego. Wszystkie odpady drzewne i biomasę wykorzystujemy do produkcji ciepła za pomocą instalacji wewnętrznych o znikomym wpływie na środowisko.

Grzegorz Lis Dyrektor ds. planowania i rozwoju Andrewex

Naszym partnerem w optymalizacji zarządzania poprzez system ERP jest firma InfoConsulting, która pomaga nam zwiększyć efektywność dzięki zastosowaniu systemu IFS Applications. Wszystkie spółki naszej Grupy stale współpracują na rzecz najbardziej efektywnego zarządzania surowcami i optymalizacji procesów, dzięki temu minimalizujemy koszty operacyjne i negatywny wpływ na środowisko. Efektywnie zarządzamy wiedzą, skuteczniej identyfikujemy i wykorzystujemy szanse na rynkach docelowych, co zwiększa tempo naszego rozwoju.

Bezpośrednie dostawy drewna z polskich i szwedzkich lasów do naszych 3 tartaków o wydajności 430 tys. m3 rocznie dają nam solidną bazę surowcową do dalszego rozwoju naszej działalności. Ponad 1200 wykwalifikowanych pracowników w 5 zakładach produkcyjnych, oraz bogaty portfel inwestycji wspierają naszą strategiczną wizję rozwoju.

Mariusz Janowski Dyrektor ds. operacyjnych Andrewex

Menedżerowie podejmujący decyzje potrzebują kompleksowego systemu umożliwiającego elastyczne i efektywne podejmowanie decyzji na dynamicznym rynku. Dlatego zdecydowaliśmy się na wdrożenie systemu IFS i skorzystanie z usług doradczych, wdrożeniowych i serwisowych firmy InfoConsulting. Elastyczna konfiguracja produkcji była dla nas kluczowa. Atuty firmy Andrewex to doświadczenie, wysoka jakość, krótki czas wprowadzania na rynek i zyski ze skali działalności. To właśnie wykorzystanie systemu IFS pozwala nam kompleksowo zarządzać najważniejszymi procesami i osiągnąć najlepszy stosunek ceny do wartości.

Wykorzystywany przez nas system daje nam możliwość zarządzania centrami operacyjnymi zlokalizowanymi w kilku krajach. Jest to dla nas ważne, gdy realizujemy kolejne kroki na drodze międzynarodowej ekspansji.

Krzysztof Wiącek Konsultant InfoConsulting

Andrewex to nie tylko nasz klient, ale przede wszystkim partner, z którym tworzymy rozwiązania dedykowane dla jego potrzeb, idealnie dopasowane do specyfiki biznesu. InfoConsulting ma duże zrozumienie procesów produkcyjnych i doświadczenie w branży. Dlatego nasza współpraca trwa również w okresie powdrożeniowym. Cały czas zapewniamy utrzymanie, ale także wspólnie szukamy możliwości optymalizacji. Do obsługi klienta wykorzystujemy system IFS. Moduły, z których korzysta Andrewex to: finanse, łańcuch dostaw, produkcja, kadry i płace, sprzedaż, projekty oraz utrzymanie ruchu.

System IFS pozwala firmie Andrewex przede wszystkim na redukcję kosztów, zmniejszenie liczby błędów ludzkich, skrócenie procesów decyzyjnych i przyspieszenie realizacji zamówień.

Grzegorz Musiał Wiceprezes InfoConsulting

InfoConsulting to firma, która działa globalnie ale rozumie też znaczenie lokalnych uwarunkowań. Wiemy, z jakimi trudnościami borykają się firmy takie jak Andrewex, gdy stopniowo zwiększają skalę swojej działalności. Zarządzanie firmą rodzinną w jednym kraju versus zarządzanie międzynarodową grupą o globalnych aspiracjach wymagało dużej zmiany w podejściu do zarządzania i rozwoju systemu. Dzięki naszym doświadczonym konsultantom system cały czas ewoluuje, dostosowując się do potrzeb klienta. Bardzo ważne jest dla nas to, że w firmie Andrewex biznes jest silnie powiązany z odpowiedzialnością za środowisko.

A my pomagamy w pełni wykorzystać tak cenny dla środowiska surowiec, jakim jest drewno. Andrewex rozwinął ofertę produktową wykraczając daleko poza meble drewniane i stale poszukuje nowych perspektywicznych obszarów. Jestem pewien, że projekty takie jak Prefabrykowane drewniane budynki modułowe oraz zagraniczne akwizycje będą kolejnymi kamieniami milowymi w rozwoju Andrewexu.  Mogę zapewnić, że nadal będziemy z dużym zaangażowaniem wspierać ten dynamiczny proces.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*