Analizy wielowymiarowe MAAT – dostęp do danych na wyciągnięcie ręki.

Dostęp do rzetelnych informacji jest istotnym czynnikiem w nowoczesnym i szybkim zarządzaniu przedsiębiorstwem. Rynek potrzebuje narzędzi do przekrojowego analizowania przedsiębiorstwa nie tylko w obszarze finansów.

W dzisiejszych czasach sama informacja z obszaru finansów to zbyt mało. Analizy wielowymiarowe są zaawansowanym narzędziem analitycznym przeznaczonym dla kadry zarządzającej, która w łatwy sposób chce zebrać wszystkie informacje w jednym miejscu. Widzimy potrzebę zestawiania danych z różnych obszarów w tym w szczególności z produkcji oraz logistyki.  Całość oparta jest na zasadzie działania kostki OLAP, gdzie w szybki i prosty sposób można tworzyć dowolne jej układy. Ważną kwestią jest również możliwość pracy na wcześniej zamodelowanych modelach danych, bez potrzeby korzystania z zewnętrznych aplikacji.

Stąd nasza oferta na MAAT Analizy Wielowymiarowe, które doskonale wpisują się w potrzeby rynku. Są narzędziem autorskim, które bezpośrednio integruje się z naszym systemem MAAT. Dzięki temu użytkownicy systemu mogą w szybki i prosty sposób tworzyć dowolne kombinacje danych w oparciu o rzeczywiste informacje wcześniej zarejestrowane w systemie. Użytkownicy posiadają możliwość doczytywania dodatkowych danych za pomocą wcześniej przygotowanych tablic w EXCELU. Oprócz tego istnieje możliwość eksportu danych w formie tabeli przestawnej. Analizy prezentowane są w sposób tabelaryczny z zastosowaniem mechanizmu drill-down.

Takie rozwiązanie pozwala na analizę informacji syntetycznej i analitycznej jednocześnie.  Elastyczność i łatwość obsługi to nie jedyne jego zalety. Kluczowa funkcjonalność została skupiona na rzetelnej  i przekrojowej informacji z każdego modułu w systemie. Jeśli dane są zarejestrowane to możemy je w dowolny sposób obrabiać. 

Każdy użytkownik w dowolnej chwili może interaktywnie zmieniać zakres przeglądanej informacji, oraz wskazać, jakie wymiary chce analizować i w jakiej kolejności. Każda analiza może być wyeksportowana w postaci tabeli przestawnej do arkusza kalkulacyjnego Microsoft Excel.

Daje to ogromne możliwości przekazywania raportów dla kadry zarządczej bez konieczności udostępniania interfejsu sytemu. Każdy, kto dostanie taką analizę może ją przetwarzać w trybie offline bez konieczności łączności z systemem.

Analizy mogą być również prezentowane w formie standardowych raportów przesyłanych na drukarkę. Układ informacji na tych raportach jest w pełni definiowalny przez użytkownika.

Moduł MAAT Analizy Wielowymiarowe stanowi doskonałe narzędzie do generowania własnych raportów bez konieczności udziału konsultantów. Każdy użytkownik po krótkim przeszkoleniu, może samodzielnie definiować raporty na potrzeby firmy. Zachęcam do skorzystania z naszego doświadczenia, oprogramowania i pomocy. Dostęp do rzetelnych danych jest na wyciągnięciu ręki. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*