Automatyzacja procesów w przedsiębiorstwie z wykorzystaniem low-code / no-code?

Dostępne technologie jak low-code / no-code mogą znacząco wspomóc firmy w efektywnym wykorzystaniu najważniejszych zasobów jakimi są czas, budżet i ludzie. Automatyzacja procesów to nie tylko szansa na wyeliminowanie nieefektywnego, papierowego obiegu dokumentów, ale również możliwość przygotowania łatwiejszych, szybszych i bezbłędnych procesów. Zwiększenie efektywności operacyjnej polega na redukcji czasu potrzebnego na wykonanie rutynowych zadań, które wcześniej wymagały dodatkowego nadzoru. Minimalizuje to również ryzyko błędów ludzkich, szybsze i bardziej skuteczne reagowanie na zmieniające się warunki rynkowe.

Wdrożenie automatyzacji w przedsiębiorstwie mimo, że pozwala na dużą optymalizację i oszczędność budżetu to początkowo wiąże się z kosztami, które obejmują zakup licencji, konfigurację i uruchomienie systemu niezbędnego do zautomatyzowania procesów biznesowych. Wprowadzenie nowych technologii wymaga również technicznej kompatybilności, oraz harmonijnej współpracy między systemami już wykorzystywanymi w firmie. Adaptacja pracowników do nowych procesów stanowi jedno z najważniejszych wyzwań związanych z automatyzacją w przedsiębiorstwie. Samo przejście od tradycyjnych metod pracy do zaawansowanych technologii wymaga nie tylko technicznych umiejętności, ale również zmiany sposobu myślenia i podejścia do codziennych obowiązków.

Karol Floriańczyk, Menedżer ds. rozwoju biznesu, Logito Sp. z o.o.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*