Webinarium – Aktualne wyzwania logistyki magazynowej i jak sobie z nimi poradzić?

Informacje:

Działy logistyczno-magazynowe nieustannie mierzą się z wyzwaniami biznesowymi czy to podyktowanymi przez klienta, rynek czy zmieniający się model sprzedaży i dystrybucji.

 

Jednym z nich bez wątpienia jest presja czasowa. Konsumenci poszukują w zakupach w sieci nie tylko komfortu w postaci zakupów bez wychodzenia z domu, ale także szybkiej dostawy wybranego towaru. Wiele badań przedstawia, iż jest to jeden z kluczowych czynników, którym sugeruje się konsument przy dokonywaniu zakupów w sieci. Tym samym wyzwaniem dla logistyki stają się ich nowe rodzaje jak next day czy wręcz same day delivery. Potwierdzeniem tej tezy jest chociażby fakt, iż w latach 2010-2014 Amazon zainwestował ok. 14 miliardów dolarów w polepszenie infrastruktury, która mogła wpłynąć na przyśpieszenie dostaw zamówionych przez klientów towarów. Jednocześnie analizy rynku pokazują, że towary z opcją SDD cieszą się większą konwersją, tym samym dla logistyki jest to jasna ścieżka, która dotknie wszystkie firmy aktywnie sprzedające poprzez Internet.

 

Drugim wyzwaniem jest rosnąca paleta asortymentu. Systematycznie dążymy do wzbogacania swojej oferty, wchodzenia w nowe segmenty by móc zaoferować klientowi większą gamę asortymentową w tym powiązanych ze sobą produktów, a nie tylko alternatywnych względem siebie, a nadto swoją obecność na rynku zaznacza trend personalizacji. Personalizację należy w tym przypadku zrozumieć podwójnie. Po` pierwsze jak w wcześniejszych przypadkach wzrost SKU. Po drugie elastyczność.

 

Tak naprawdę elastyczność to kolejne wyzwanie z jakim dziś zmierza się logistyka. Mówimy tutaj o różnym sposobie pakowania wyrobu, jak i opakowań zbiorczych, różnym sposobie układania towaru na palecie, przepakowywaniu towaru pod oczekiwania klienta, tworzenia setów no i w końcu obsługa omnichannel. Standaryzacja choć ceniona przez managerów logistyki to z pkt. widzenia biznesowego coraz częściej trudna do osiągnięcia, także pod względem wolumenu zamówień. Szczególnie w przypadku gdy w przedsiębiorstwie został uruchomiony kanał e-commerce spotkamy się z dużym rozdrobnieniem wysyłek. Rośnie nam wówczas liczba wysyłek, skracamy czas ich realizacji zgodnie z tym co powiedzieliśmy sobie na początku oraz wzrasta nam liczba SKU.

 

Jak sobie poradzić z tymi wyzwaniami? Na to pytanie postaramy odpowiedzieć podczas webinarium.

 

Do udziału w spotkaniu zapraszamy zarząd i management przedsiębiorstw oraz organizacji, chcących poznać techniki informatyczne wspierające procesy biznesowe, a w szczególności:

  • Prezesów i członków zarządów przedsiębiorstw sektora MSP i korporacyjnego;
  • Dyrektorów pionów merytorycznych, m.in. logistyki, magazynu, transportu;
  • Kierowników Centrów Dystrybucyjnych;
  • Managerów pionów informatyki;
  • Osoby współuczestniczące w procesie wyboru rozwiązań informatycznych w przedsiębiorstwie.

 

 

Do udziału w Webinarium zapraszamy zarząd, management przedsiębiorstw oraz osoby współuczestniczące w procesie wyboru rozwiązań informatycznych.

Agenda:

Techniczne przygotowanie Partnerów Technologicznych.
Techniczne przygotowanie uczestników.
Wprowadzenie do spotkania.

Przedstawienie uczestników spotkania.

BPC GROUP POLAND Sp. z o.o.
BPC GROUP POLAND Sp. z o.o.
5 wyzwań logistycznych – inteligentny magazyn, który stawi im czoła.
Krzysztof Kalisz, Dyrektor Sprzedaży, Consafe Logistics Sp. z o.o.
Krzysztof Kalisz, Dyrektor Sprzedaży, Consafe Logistics Sp. z o.o. Consafe Logistics Sp. z o.o., Dyrektor Sprzedaży

Absolwent Politechniki Wrocławskiej na Wydziale Informatyki i Zarządzania. Od 20 lat związany z branżą systemów IT dla logistyki i przemysłu, zajmując się głównie doradztwem biznesowym i usprawnianiem procesów poprzez wdrażanie rozwiązań informatycznych. W Consafe Logistics od 6 lat odpowiada za identyfikację procesów magazynowych, analizę wymagań funkcjonalnych klientów, a także dobór i sprzedaż rozwiązań wspierających zarządzanie magazynem.

Dyskusja.
Podsumowanie spotkania.

Organizatorzy generalni:

BPC GROUP POLAND

BPC GROUP POLAND Sp. z o.o. wspiera duże i średnie przedsiębiorstwa w procesach informatyzacji. Świadczy usługi doradcze, które pomagają decydentom wybrać właściwą opcję informatyzacji przedsiębiorstwa, jak również odpowiedni system informatyczny i firmę wdrożeniową. Projekty obejmują m.in. przeprowadzenie analizy procesów biznesowych, opracowanie zapytania ofertowego, organizację prezentacji dedykowanych i negocjacje warunków umowy z dostawcami systemów IT.

 

Obok doradztwa świadczonego w sposób zindywidualizowany firma prowadzi szeroko zakrojone działania edukacyjne dla przedsiębiorstw. W ramach BPC Training Centre organizowane są konferencje i warsztaty dla kadry decyzyjnej, która wybiera systemy IT.

 

W trakcie piętnastu lat działalności zostało przeprowadzonych ponad 200 spotkań edukacyjnych i wyszkolonych blisko 8 tysięcy osób. BPC GROUP POLAND Sp. z o.o. jest także właścicielem i redaktorem serwisu doradczego www.bpc-guide.pl oraz największej w Polsce internetowej bazy systemów IT. Firma systematycznie publikuje Raporty Analityczne o stanie informatyzacji polskich przedsiębiorstw.

Partnerzy technologiczni:

Consafe Logistics Sp. z o.o.

Consafe Logistics jest wiodącym w Europie dostawcą rozwiązań informatycznych do zarządzania magazynem. Nasz wysokiej klasy system WMS tworzy przewagę konkurencyjną i pomaga firmom na całym świecie w osiąganiu sukcesów rynkowych. Bogate doświadczenie i doskonałą znajomość rynku łączymy z praktyczną wiedzą z zakresu magazynowania. Rozpoznajemy potrzeby klientów, dla których opracowujemy i wdrażamy dopasowane rozwiązania IT. Zmniejszamy koszty, zwiększając wydajność oraz poprawiając jakość obsługi klienta w magazynach o różnym stopniu zautomatyzowania. Robimy to od 1978 roku. Więcej niż 450 naszych pracowników – w biurach w Szwecji, Norwegii, Danii, Holandii i Polsce – pomaga klientom w 35 krajach lepiej zarządzać magazynami i centrami dystrybucyjnymi.

logo

Rozwiązania:

Astro WMS®

ASTRO WMS® to system do zarządzania magazynem, który działa w czasie rzeczywistym. Daje pełną kontrolę nad wydajnością, steruje procesami uzupełnień i kompletacji, ograniczając błędy do minimum. Pozwala zmniejszyć koszty operacyjne, zoptymalizować zasoby i przestrzeń oraz kontrolować przepływy. Astro WMS® to skalowalny i modułowy system dedykowany do magazynów i centrów dystrybucyjnych o różnych rozmiarach i wymaganiach. Podstawowe moduły wspierają wydajne prowadzenie procesów magazynowych. Dostępne dwa razy w roku aktualizację systemu Astro WMS® wprowadzają nowe, innowacyjne i przydatne funkcje. Architektura systemu umożliwia jego aktualizację bez obaw o zaimplementowane indywidualne modyfikacje. Niski całkowity koszt posiadania WMS wspiera osiąganie sukcesów na rynku.

logo

Rejestracja:

Rejestracja jest obecnie zamknięta.

Kontakt:

BPC GROUP POLAND Sp. z o.o.

Sekcja Organizacji Spotkań Edukacyjnych
40-384 Katowice, ul. Ks. Bpa. H. Bednorza 2a-6,
Telefon Kontaktowy: +48 532 918 919
E-Mail: kontakt@bpc-group.pl
Regon: 240738263, NIP: 9542610254, Kapitał Zakładowy: 67 200,00 zł KRS: 0000292152, Sąd Rejonowy Katowice-Wschód w Katowicach Wydział VIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego

Zapraszamy do kontaktu – przygotujemy dla Państwa dedykowaną ofertę szkoleniową!

Koordynatorzy Projektu:
"Webinarium – Aktualne wyzwania logistyki magazynowej i jak sobie z nimi poradzić?"

Łukasz Kubas Dyrektor Domeny Produkcja BPC GROUP POLAND Sp. z o.o. Tel.kom.: +48 795-534-616 E-Mail: lukasz.kubas@bpc-group.pl