Spotkanie w Chorzowie – Proaktywne utrzymanie działania aplikacji krytycznych dzięki IBM Instana i Turbonomic.

Informacje:

Instana śledzi parametry całego stosu technologicznego (od przeglądarki, przez aplikację i integrację, do bazy danych), a Turbonomic kontroluje alokację zasobów i zapewnia ich dostępność dla aplikacji.
 

W trakcie warsztatów odpowiemy na nurtujące problemy:

Mamy aplikacje krytyczne dla biznesu, nie możemy pozwolić na jej niestabilne lub powolne działanie, a w razie awarii aplikacji chcemy szybko przywrócić jej działanie
Instana automatycznie wykrywa i mapuje cały stos technologiczny aplikacji, pozwala na śledzenie przebiegu całej sesji użytkownika (od przeglądarki, przez aplikację, integrację, do bazy danych), wykrywa powiązania i zależności między komponentami, zbiera logi i zdarzenia, identyfikuje błędne i powolne transakcje,  oraz dostarcza znaczne możliwości analizy zgromadzonych danych. Dzięki czemu dokładnie wiemy co dolega naszej aplikacji i jaka jest recepta na jej uleczenie co znacznie redukuje czas Mean Time to Detect (MTTD) i Mean Time to Resolve (MTTR).

Chcemy efektywnie wykorzystywać infrastrukturę IT, ewentualnie redukując koszty, przy zachowaniu stabilności działania aplikacji
Turbonomic sprawdza się w optymalizacji wydajności aplikacji oraz w zapewnieniu właściwej alokacji zasobów w środowisku zarówno chmurowym, jak i maszynach wirtualnych. Rozwiązanie umożliwia ciągłe dostosowywanie zasobów w czasie rzeczywistym, co przyczynia się do poprawienia efektywności wykorzystania infrastruktury IT OnPrem i optymalizacji kosztów w chmurze.

 

Do udziału w spotkaniu zapraszamy zarząd, management przedsiębiorstw oraz osoby współuczestniczące w procesie wyboru i analiz rozwiązań informatycznych.

Agenda:

Rejestracja uczestników, kawa powitalna.
Powitanie uczestników.
Łukasz Kubas, Dyrektor Domeny Produkcja, BPC GROUP POLAND Sp. z o.o.
Łukasz Kubas, Dyrektor Domeny Produkcja, BPC GROUP POLAND Sp. z o.o.BPC GROUP POLAND Sp. z o.o., Dyrektor Domeny Produkcja
Kompetencje Rhenus
Bartosz Kochanowski, Head @ Rhenus Automation
Bartosz Kochanowski, Head @ Rhenus AutomationRhenus Automation, Head @ Rhenus Automation

Head @ Rhenus Automation (rhenusautomation.com) - międzynarodowego centrum wspierającego klientów w automatyzacji procesów biznesowych (RPA), wdrożeniach Process Mining, Asset Management, ERP/TMS, systemów raportowania ESG czy w rozwiązywaniu złożonych problemów przy wsparciu sztucznej inteligencji (obraz, dźwięk, tekst). Współpracuje zarówno z czołowymi, globalnymi dostawcami (IBM, TD SYNNEX, Ingram Micro) jak i startupami które wprowadza jako wsparcie dla dużych projektów. Koordynator programu REVE UP (reveup.pl) wspierającego firmy w zwiększaniu przychodów dzięki wykorzystaniu nowoczesnych narzędzi technologicznych. Kierownik projektów, przedsiębiorca, inwestor, doradca rozwoju biznesu, były wykładowca Akademii Leona Koźmińskiego (studia podyplomowe z zakresu robotyzacji procesów). Absolwent Wydziału Informatyki Politechniki Szczecińskiej, studiów podyplomowych z zakresu strategii i projektowania informatycznych systemów zarządzania w Szkole Głównej Handlowej, studiował także na podyplomowych studiach managerskich na Uniwersytecie Warszawskim. Uczestnik wielu szkoleń z zakresu zarządzania i sprzedaży. Ma na swoim koncie koordynację kilkuset projektów rozwojowych i wdrożeniowych IT oraz misji doradczych z zakresu zwiększania efektywności operacyjnej i sprzedaży w regionie europy środkowej i wschodniej (CESE). Prywatnie mąż i ojciec. Mieszka z rodziną w Warszawie.

Przegląd portfolio IBM Automation
Pavel Arno, IBM Automation Brand Specialist, IBM Polska
Pavel Arno, IBM Automation Brand Specialist, IBM PolskaIBM Polska, IBM Automation Brand Specialist

Absolwent kierunków zarządzania, inżynierii procesów biznesowych i handlu międzynarodowego. Od ponad 15 lat jest związany z branżą informatyczną. Promotor nowoczesnych utylitarnych koncepcji teoretycznych i przyjaznych rozwiązań informatycznych z zakresu zarządzania procesami, ich automatyzacji oraz doskonalenia. Mając doświadczenie udziału w kilkudziesięciu projektach wdrożenia usprawnień organizacyjnych i wdrożenia systemów IT różnej skali dla różnych sektorów gospodarki łączy wiedzę biznesową, projektową i techniczną.

W IBM odpowiada za portfolio rozwiązań z obszarów automatyzacji, integracji, AIOps oraz FinOps.

Przerwa kawowa
Instana
Kacper Kurowski, IBM Presales Engineer, IBM Polska
Kacper Kurowski, IBM Presales Engineer, IBM PolskaIBM Polska, IBM Presales Engineer

Konsultant techniczny w IBM Polska. Przez większość swojej 18-letniej kariery IT pracował w różnych działach IBM. Jego główne zainteresowania skupiają się na narzędziach związanych z monitorowaniem i zarządzaniem aplikacjami oraz infrastrukturą IT. Obecnie pracuje jako konsultant techniczny dla rozwiązań z obszaru IT Automation, jak IBM Instana, IBM Turbonomic, Flexera i IBM Apptio

Przerwa kawowa
Turbonomic
Kacper Kurowski, IBM Presales Engineer, IBM Polska
Kacper Kurowski, IBM Presales Engineer, IBM PolskaIBM Polska, IBM Presales Engineer

Konsultant techniczny w IBM Polska. Przez większość swojej 18-letniej kariery IT pracował w różnych działach IBM. Jego główne zainteresowania skupiają się na narzędziach związanych z monitorowaniem i zarządzaniem aplikacjami oraz infrastrukturą IT. Obecnie pracuje jako konsultant techniczny dla rozwiązań z obszaru IT Automation, jak IBM Instana, IBM Turbonomic, Flexera i IBM Apptio

Podsumowanie spotkania. Zakończenie.
Łukasz Kubas, Dyrektor Domeny Produkcja, BPC GROUP POLAND Sp. z o.o.
Łukasz Kubas, Dyrektor Domeny Produkcja, BPC GROUP POLAND Sp. z o.o.BPC GROUP POLAND Sp. z o.o., Dyrektor Domeny Produkcja

Organizatorzy generalni:

BPC GROUP POLAND

BPC GROUP POLAND Sp. z o.o. wspiera duże i średnie przedsiębiorstwa w procesach informatyzacji. Świadczy usługi doradcze, które pomagają decydentom wybrać właściwą opcję informatyzacji przedsiębiorstwa, jak również odpowiedni system informatyczny i firmę wdrożeniową. Projekty obejmują m.in. przeprowadzenie analizy procesów biznesowych, opracowanie zapytania ofertowego, organizację prezentacji dedykowanych i negocjacje warunków umowy z dostawcami systemów IT.

 

Obok doradztwa świadczonego w sposób zindywidualizowany firma prowadzi szeroko zakrojone działania edukacyjne dla przedsiębiorstw. W ramach BPC Training Centre organizowane są konferencje i warsztaty dla kadry decyzyjnej, która wybiera systemy IT.

 

W trakcie piętnastu lat działalności zostało przeprowadzonych ponad 200 spotkań edukacyjnych i wyszkolonych blisko 8 tysięcy osób. BPC GROUP POLAND Sp. z o.o. jest także właścicielem i redaktorem serwisu doradczego www.bpc-guide.pl oraz największej w Polsce internetowej bazy systemów IT. Firma systematycznie publikuje Raporty Analityczne o stanie informatyzacji polskich przedsiębiorstw.

Partnerzy technologiczni:

Rhenus Automation

Rhenus Automation (Rhenus Digital Workforce Sp. z o.o.), wchodzący w skład koncernu Rethmann jest sprawdzonym dostawcą nowoczesnych usług biznesowych i doradczych, specjalizującym się w automatyzacji procesów i wsparciu w podejmowaniu decyzji (data driven management).

 

Będąc częścią jednej z największych firm w tej branży w Europie, wspiera zarówno doskonałość operacyjną procesów biznesowych jak i efektywność w obszarze IT. Do pierwszej grupy można zaliczyć:

-  wdrożenia automatyzacji procesów (RPA) i tworzenie cyfrowych pracowników mających zastosowanie do nawet 70% wszystkich procesów w organizacji i realizować je w koszcie ok. 3x-5x krotnie taniej. Projekty te są realizowane ze wsparciem technologii partnerskich: IBM, G1ANT, Automation Anywhere, UiPath czy Microsoft.

- zautomatyzowane systemy rozpoznania i ekstrakcji danych z każdego typu dokumentu (obraz, skan, itd), wdrażane często wraz z panelami akceptacyjnymi (AIOCR), systemami workflow i wspierającymi robotami. Efekt to nawet 95% większa efektywność (czas/koszt) w stosunku do procesu analogowego. 

- wprowadzamy do organizacji technologię IBM Process i IBM Task Mining która wspierając filozofię ciągłego doskonalenia pozwala pokazać procesy takimi jakie są w rzeczywistości (często nieefektywne), odwzorować wybrane procesy w czasie rzeczywistym na diagramach (tzw. cyfrowy bliźniak) czy zobaczyć jak wydawałoby się ten sam proces czy czynność (np. obsługa zamówień, proces sprzedaży czy transportowy) może być różnie realizowany przez zespół firmy (taniej-drożej ; dłużej-krócej, itd.).

- wspieramy organizacje na drodze do zrównoważonego rozwoju, raportowania i monitorowania celów ESG. Automatyzujemy całkowicie proces zbierania danych, przetwarzamy i monitorujemy zmiany, jak również wdrażamy systemy do raportowania ESG. Zmniejszamy obciążenie pracowników nawet do 90%, eliminujemy w 100% błędy ludzkie, umożliwiamy 100% audytowalność źródeł danych.

 

Nasza oferta w obszarze IT excellence obejmuje między innymi:

- Narzędzia wspierające cyberbezpieczeństwo: IBM QRADAR Security (SIEM) oraz Nessus Tenable (skaner podatności).

- Wdrażamy rozwiązanie IBM Instana, które śledzi parametry całego stosu technologicznego (od przeglądarki, przez aplikację i integrację, do bazy danych) oraz IBM Turbonomic, który kontroluje alokację zasobów i zapewnia ich dostępność dla aplikacji.

- Wspieramy efektywne zarządzanie zasobami IT i zgodnością licencyjną z oprogramowaniem o złożonych regułach licencyjnych (np.: MicrosoftOracleSAP#IBMSalesforceRed Hat) dzięki:
IBM Flexera oraz IBM Apptio, które zapewni widoczność całkowitych kosztów powstania i utrzymania aplikacji oraz zasobów IT.

Rozwiązania:

IBM TURBONOMIC

IBM® Turbonomic® to platforma optymalizacji wydajności i kosztów dla chmur publicznych, prywatnych i hybrydowych, która zapewnia pełną wizualizację stosu, inteligentną automatyzację i zasilane sztuczną inteligencją wnioski.

 

Dzięki Turbonomic możesz:

  • Ciągle automatyzować krytyczne działania w czasie rzeczywistym bez interwencji ludzkiej
  • Aktywnie dostarczać najbardziej efektywne zasoby obliczeniowe, przechowywania i sieci w Twoich stosach
  • Unikać nadmiernego przydziału zasobów do Twojego środowiska chmurowego
  • Zwiększać zwrot z inwestycji i obniżać rachunek za chmurę, korzystając tylko z tego, co potrzebujesz

INSTANA

Instana automatycznie wykrywa i mapuje cały stos technologiczny aplikacji, pozwala na śledzenie przebiegu całej sesji użytkownika (od przeglądarki, przez aplikację, integrację, do bazy danych), wykrywa powiązania i zależności między komponentami, zbiera logi i zdarzenia, identyfikuje błędne i powolne transakcje oraz dostarcza znaczne możliwości analizy zgromadzonych danych. Dzięki czemu dokładnie wiemy co dolega naszej aplikacji i jaka jest recepta na jej uleczenie co znacznie redukuje czas Mean Time to Detect (MTTD) i Mean Time to Resolve (MTTR).

Rejestracja:

Rejestracja jest obecnie zamknięta.

Kontakt:

BPC GROUP POLAND Sp. z o.o.

Sekcja Organizacji Spotkań Edukacyjnych
40-384 Katowice, ul. Ks. Bpa. H. Bednorza 2a-6,
Telefon Kontaktowy: +48 532 918 919
E-Mail: kontakt@bpc-group.pl
Regon: 240738263, NIP: 9542610254, Kapitał Zakładowy: 67 200,00 zł KRS: 0000292152, Sąd Rejonowy Katowice-Wschód w Katowicach Wydział VIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego

Zapraszamy do kontaktu – przygotujemy dla Państwa dedykowaną ofertę szkoleniową!

Koordynatorzy Projektu:
"Spotkanie w Chorzowie – Proaktywne utrzymanie działania aplikacji krytycznych dzięki IBM Instana i Turbonomic."

Łukasz Kubas Dyrektor Domeny Produkcja BPC GROUP POLAND Sp. z o.o. Tel.kom.: +48 795-534-616 E-Mail: lukasz.kubas@bpc-group.pl