BPC Training Centre

Konferencja on-line - Jak usprawnić zarządzanie produkcją?

Informacje:

Przedsiębiorstwo produkcyjne nie poradzi sobie dzisiaj na rynku b ez dobrych i szybkich narzędzi informatycznych. Rosnąca ilość wersji produktu przy równoczesnym skracaniu czasu realizacji zamówień to wyzwanie planistyczne, które wymaga wprowadzenia zaawansowanych systemów IT. Dużym problemem jest  wyeliminowanie przestojów i mikroprzestojów maszyn, czy też również przepływ informacji wewnątrz organizacji.

 

Zapraszamy Państwa na webinarium, w trakcie którego omówimy wybrane problemy zarządzania przedsiębiorstwem produkcyjnym i zaprezentujemy sprawdzone systemy i rozwiązania informatyczne.

Do udziału w Konferencji zapraszamy zarząd, management przedsiębiorstw
oraz osoby współuczestniczące w procesie wyboru rozwiązań informatycznych.

Zagadnienia poruszane na spotkaniu:

 • Zarządzanie dokumentacją w firmach produkcyjnych.
 • Wykorzystanie planowania MRP oraz wariantowania produktów do optymalnego wykorzystania zasobów na produkcji.
 • Jak zwiększyć potencjał produkcyjny przedsiębiorstwa?
 • Monitorowanie pracy maszyn i obliczanie OEE – w czasie rzeczywistym.
 • Rzeczywiste wykorzystanie zasobów produkcyjnych.
 • Wsparcie inicjatyw ciągłego doskonalenia. Poprawa komunikacji wewnątrz zakładowej.
 • Bezpieczeństwo i ochrona danych w rozproszonej strukturze działalności.
 • Kompleksowa ochrona danych z technologią de-duplikacji w rozwiązaniach Dell EMC Data Protection.
 • Jak skuteczne skrócić czas backupu, zredukować transfer w sieci oraz szybko odtworzyć dane.

Agenda:

Techniczne przygotowanie Partnerów Technologicznych.
Techniczne przygotowanie uczestników.
Wprowadzenie do spotkania.
Przedstawienie uczestników spotkania.

BPC GROUP POLAND Sp. z o.o.

Zarządzanie dokumentacją w firmach produkcyjnych.
Dominik Szafrański, Senior Sales Executive, Exact Software Poland Sp. z o.o.
Dominik Szafrański, Senior Sales Executive, Exact Software Poland Sp. z o.o.Exact Software Poland Sp. z o.o.
Dyskusja.
Wykorzystanie planowania MRP oraz wariantowania
produktów do optymalnego wykorzystania zasobów na produkcji.
Radosław Gubała, Manager ds. sprzedaży, Monitor ERP System Polska Sp. z o.o.
Radosław Gubała, Manager ds. sprzedaży, Monitor ERP System Polska Sp. z o.o.Monitor ERP System Polska Sp. z o.o., Manager ds. sprzedaży
Maciej Swienton, Dyrektor Zarządzający, Monitor ERP System Polska Sp. z o.o.
Maciej Swienton, Dyrektor Zarządzający, Monitor ERP System Polska Sp. z o.o. Monitor ERP System Polska Sp. z o.o.

Dyskusja.
Jak zwiększyć potencjał produkcyjny przedsiębiorstwa?

Monitorowanie pracy maszyn i obliczanie OEE – w czasie rzeczywistym.

Rzeczywiste wykorzystanie zasobów produkcyjnych.

Wsparcie inicjatyw ciągłego doskonalenia. Poprawa komunikacji wewnątrz zakładowej.

Piotr Leśniak, Konsultant Systemowy, Operator Systems Poland
Piotr Leśniak, Konsultant Systemowy, Operator Systems PolandOperator Systems Poland, Konsultant Systemowy
Dyskusja.
Bezpieczeństwo i ochrona danych w rozproszonej strukturze działalności (oddziały, punkty sprzedaży, wiele miejsc dostępu do danych jak aplikacje mobilne, praca zdalna, B2B, e-commerce).

Kompleksowa ochrona danych z technologią de-duplikacji w rozwiązaniach Dell EMC Data Protection. Czyli jak skuteczne skrócić czas backupu, zredukować transfer w sieci oraz szybko odtworzyć dane.

Jakub Wychowański, Członek Zarządu, Vecto Sp. z o.o.
Jakub Wychowański, Członek Zarządu, Vecto Sp. z o.o.Vecto Sp. z o.o., Członek Zarządu
Dyskusja.
Podsumowanie spotkania.

Organizatorzy generalni:

BPC Group

BPC GROUP POLAND Sp. z o.o. wspiera duże i średnie przedsiębiorstwa w procesach informatyzacji. Świadczy usługi doradcze, które pomagają decydentom wybrać właściwą opcję informatyzacji przedsiębiorstwa, jak również odpowiedni system informatyczny i firmę wdrożeniową. Projekty obejmują m.in. przeprowadzenie analizy procesów biznesowych, opracowanie zapytania ofertowego, organizację prezentacji dedykowanych i negocjacje warunków umowy z dostawcami systemów IT.

 

Obok doradztwa świadczonego w sposób zindywidualizowany firma prowadzi szeroko zakrojone działania edukacyjne dla przedsiębiorstw. W ramach BPC Training Centre organizowane są konferencje i warsztaty dla kadry decyzyjnej, która wybiera systemy IT.

 

W trakcie dwunastu lat działalności zostało przeprowadzonych ponad 200 spotkań edukacyjnych i wyszkolonych blisko 8 tysięcy osób. BPC GROUP POLAND Sp. z o.o. jest także właścicielem i redaktorem serwisu doradczego www.bpc-guide.pl oraz największej w Polsce internetowej bazy systemów IT. Firma systematycznie publikuje Raporty Analityczne o stanie informatyzacji polskich przedsiębiorstw.

Partnerzy technologiczni:

Exact Software Poland Sp. z o.o.

Jest uznanym producentem i dostawcą nowoczesnych rozwiązań informatycznych dla biznesu. Firma oferuje m.in. systemy wspierające zarządzanie przedsiębiorstwem (ERP), aplikacje do automatyzacji procesów magazynowych (WMS), systemy elektronicznego obiegu dokumentów (Workflow), jak również zarządzania serwisem oraz prowadzenia handlu elektronicznego z wykorzystaniem portalu B2B e-Commerce. Oprogramowanie Exact umożliwia skuteczną automatyzację i optymalizację procesów biznesowych.Exact Software Poland działa na polskim rynku od 1992 roku. Od tego czasu z oprogramowania Exact Software skorzystało ponad 700 firm - zarówno polskich, jak i międzynarodowych. Bazując na światowych standardach, Exact w Polsce uwzględnia wymogi lokalnego rynku. Firma świadczy kompleksowe usługi obejmujące analizę wymagań klienta na etapie planowania projektu wdrożenia oprogramowania, zarządzanie projektem wdrożeniowym, wsparcie implementacji systemu zarówno w formie szkoleń i konsultacji, jak również świadczenie posprzedażowej pomocy technicznej.

logo

Monitor ERP System

Monitor ERP System to ponad 30 lat doświadczenia w branży systemów klasy ERP dla sektora produkcyjnego. Monitor zatrudnia 170 osób.Wielojęzyczny system jest obecny w wielu krajach – Monitor ma ponad 3800 klientów wśród firm produkcyjnych w 30 krajach, a w Szwecji jest liderem rynku systemów ERP w sektorze produkcyjnym. Monitor ERP posiada swój oddział również w Polsce.

logo

Operator Systems Poland

Operator Systems jest wiodącym dostawcą zintegrowanych, ustandaryzowanych Systemów Realizacji Produkcji (MES) przeznaczonych dla firm z produkcją dyskretną.

 

Misja firmy Operator brzmi: „Visibility for Improvements”. Wiemy, że wszystkie firmy produkujące nieustannie szukają sposobów na zwiększenie efektywności i konkurencyjności. Operator oferuje takim firmą pełną gamę produktów i usług, które pomagają spełniać to zadanie. Nasze rozwiązanie –

 

Operator MES nie tylko obejmuje procesy produkcyjne, ale również wpływa na cały łańcuch dostaw, dystrybucji, zapewnienie jakości jak i utrzymania ruchu.Operator Systems zajmuje się systemami klasy MES (Systemy Realizacji Produkcji) od ponad 10 lat. Dziś mamy blisko 100 instalacji a ponad 10 000 użytkowników dziennie stosuje Operatora, jako podstawową aplikację na hali produkcyjnej. Firma ma siedzibę w Herlev koło Kopenhagi w Danii. W Polsce posiada biuro w Krakowie.

logo

Vecto

VECTO specjalizuje się przede wszystkim w dostawie oraz wdrażaniu systemów pamięci masowych, czyli profesjonalnych rozwiązań z zakresu gromadzenia, przechowywania, zabezpieczania i archiwizowania danych w postaci cyfrowej.

 

Firma współpracuje z renomowanymi dostawcami sprzętu i oprogramowania będącymi liderami w swojej dziedzinie. Jest w stanie zapewnić swoim klientom kompleksową obsługę na wszystkich etapach realizacji. Poczynając od pomocy przy rozpoznaniu potrzeb klienta poprzez przygotowanie projektu rozwiązania na wdrożeniu oraz obsłudze powdrożeniowej kończąc.

 

Dzięki ścisłej współpracy z firmą Dell EMC oferuje najnowocześniejsze systemy zabezpieczenia danych na rynku. Firma Dell EMC jest obecnie liderem w dziedzinie backupu dyskowego z deduplikacją danych, posiadając udział w rynku przekraczający 65%.

Rozwiązania:

Exact Software Poland Sp. z o.o.

Wsparcie i automatyzacja kluczowych działów firmy dzięki Exact. Oprogramowanie ERP zapewnia jedno rozwiązanie dla wszystkich procesów produkcyjnych przedsiębiorstwa wraz z zakupami, sprzedażą, wysyłką do klientów, księgowością i CRM.Exact oferuje nie tylko konkretne funkcjonalności dla firm produkcyjnych z branży spożywczej, metalowej czy maszynowej, ale umożliwia również integrację z popularnymi rozwiązaniami CAD i PDM, takimi jak SolidWorks czy AutoDesk.

Monitor ERP System

Monitor ERP jest rozwijany dla firm produkcyjnych od ponad 30 lat i używany przez tysiące użytkowników ze średnich i małych firm. Efektywnie integruje: Sprzedaż, Produkcję, Halę maszyn, Zakupy, Magazyn i Księgowość.Bogatą funkcjonalność uzupełnia panel zarządczy z wybranymi KPI, Business Intelligence, komunikacja EDI, Konfigurator Produktów, elektroniczne zarządzanie fakturami, praca mobilna dla handlowców i serwisantów, rejestracja ruchu materiałów z wykorzystaniem PDA, raportowanie czasu operacji na hali produkcyjnej, Integracji z maszynami oraz wiele narzędzi do analiz i bieżącego wsparcia firmy produkcyjnej.Jest dostępny w języku polskim i spełnia polskie wymagania prawne.

Mobile ERP System

VECTO

Kompleksowa ochrona z de-duplikacją – Dell-EMC Avamar. Najnowsze rozwiązania Dell-EMC, z technologią deduplikacji danych, pozwalającą na redukcję miejsca w backupach dyskowych nawet do 200%.

 

W różnorodnych konfiguracjach rozwiązania Dell-EMC to profesjonalna i wygodna forma zabezpieczania całego środowiska sieciowego, oferująca zdecydowaną oszczędność czasu oraz kosztów.

Operator Systems

Operator MES – to system, który integruje i uzupełnia wszystkie dane produkcyjne w jednym ustandaryzowanym systemie Realizacji Produkcji. System ten uzupełnia lukę pomiędzy systemami ERP i systemami poziomu warsztatu produkcyjnego. Daje pełen obraz realizacji produkcji, co zapewnienia zmniejszenie kosztów oraz zwiększenie produktywności przy jednoczesnym zwiększeniu, jakości wyrobu gotowego.

 

Rozwiązanie to pokrywa wszystkie funkcje potrzebne do realizacji codziennych zadań w zarządzaniu zasobami produkcyjnymi (pracownikami jak i maszynami). Operator kontroluje realizację całego procesu produkcyjnego – od dostawy surowca aż do wyprodukowania sprawdzonego wyrobu gotowego, wspieramy przepływ informacji od komunikacji z maszynami i PLC do integracji z systemami nadrzędnymi (ERP, EPS, CRM, itp.).Operator MES daje możliwość "odchudzenia" produkcji, czyli w prosty sposób uzyskanie większej produktywności z istniejących zasobów produkcyjnych.

 

 

Operator MES pokrywa wszystkie potrzeby funkcjonalne na poziomie hali produkcyjnej z dyskretnym procesem produkcyjnym ze szczególnym uwzględnieniem takich branż jak: meblarska, spożywcza, Automotive, celulozowo-papiernicza, tworzyw sztucznych oraz produkcji ogólnej. System Operator obejmuje szereg modułów do obsługi wszystkich procesów na hali produkcyjnej:

 • Zbieranie i konsolidacja danych;
 • Niezależny system wsparcia produkcji 24 * 7;
 • Łatwa integracja z dowolnym systemem ERP;
 • Standardowe podłączenie do sterowników (PLC) maszyn przez OPC;
 • Współpraca z czytnikami kodów kreskowych, urządzeniami zewnętrznymi i RFID;
 • Przyjazny dla użytkownika interfejs specjalizowany do stanowiska produkcyjnego;
 • Łatwe dostosowanie i modyfikowanie aplikacji w celu wsparcia konkretnych potrzeb klienta.

Regulamin

 1. Organizatorem Konferencji jest BPC GROUP POLAND sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach (40-159) przy ul. Jesionowej 9A.
 2. Konferencja zostanie przeprowadzona w dniu 23 kwietnia 2020 r.
 3. Konferencja skierowana jest do kadry managerskiej przedsiębiorstw, która chce usprawnić zarządzanie poprzez wprowadzenie zaawansowanych systemów IT nadzorowanie i postępu produkcji.
 4. Każdy przedsiębiorca będący uczestnikiem Konferencji (Uczestnik Konferencji) musi spełnić wymagania techniczne umieszczone na stronie internetowej Organizatora Konferencji. (wymagana instalacja pluginu oraz przeglądarka internetowa w najwyższej dostępnej wersji wraz z sprzętem umożliwiającym przesyłanie sygnału audio-video)
 5. W ramach Konferencji każdy Partnerów Technologicznych przeprowadzi część prezentacyjną (20 minut) oraz część przeznaczoną dla Uczestników Konferencji na kierowanie pytań do Partnera Technologicznego (10 minut).
 6. Podczas trwania Konferencji zarówno Partner Technologiczny, jak i Uczestnik Konferencji zobowiązani są do uruchomienia kamery internetowej, chyba, że istnieje szczególnie uzasadniona przyczyna jej nie uruchomienia.
 7. Konferencja rozpocznie się przedstawieniem Partnera Technologicznego, Uczestników Konferencji przez moderatora reprezentującego Organizatora Konferencji.
 8. Uczestnicy Konferencji zobowiązani są do nie utrwalania przebiegu Konferencji poprzez jej nagrywanie oraz rozpowszechnianie materiałów bez uprzedniej zgody Organizatora Konferencji.
 9. Organizator Konferencji zastrzega sobie prawo do zmiany treści niniejszego regulaminu w każdym czasie. Organizator Konferencji zastrzega sobie prawo odwołania Konferencji w każdym czasie, bez uzasadnienia. Z tytułu zmiany niniejszego regulaminu lub odwołania Konferencji Uczestnikom Konferencji nie przysługują żadne roszczenia wobec Organizatora Konferencji.

Rejestracja:

Dane dotyczące spotkania:
Dane Delegata na Spotkanie:
Dane Uczestnika (Przedsiębiorstwa):
Tematyka Spotkania:

Bezpłatne Uczestniczy: osoba fizyczna, osoba prawna lub jednostka organizacyjna nie będąca osobą prawną, której ustawa przyznaje zdolność prawną, prowadząca działalność gospodarczą oraz dokonująca rejestracji w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą, nie będąca konsumentem.

Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc, Organizator zastrzega sobie prawo doboru uczestników. Potwierdzenie rejestracji zostanie dokonane przez Organizatora w najbliższym możliwym terminie.

Regulamin:

Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc, Organizator zastrzega sobie prawo doboru uczestników. Potwierdzenie rejestracji zostanie dokonane przez Organizatora w najbliższym możliwym terminie.

Kontakt:

BPC GROUP POLAND Sp. z o.o.

Sekcja Organizacji Spotkań Edukacyjnych
40-159 Katowice, ul. Jesionowa 9A,
Telefon Kontaktowy: +48 (32) 777-15-01
E-Mail: kontakt@bpc-group.pl
Regon: 240738263, NIP: 9542610254, Kapitał Zakładowy: 67 200,00 zł KRS: 0000292152, Sąd Rejonowy Katowice-Wschód w Katowicach Wydział VIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego

Zapraszamy do kontaktu – przygotujemy dla Państwa dedykowaną ofertę szkoleniową!

Koordynatorzy Projektu:
"Konferencja on-line - Jak usprawnić zarządzanie produkcją?"

Łukasz Kubas Dyrektor Domeny Produkcja BPC GROUP POLAND Sp. z o.o. Tel.kom.: +48 795-534-616 E-Mail: lukasz.kubas@bpc-group.pl
Termin:

8:00 - Rozpoczęcie konferencji

Zapytaj o inne terminy
Miejsce:
KONFERENCJA ON-LINE
Koszty:
Bezpłatne
Język:
Spotkanie w języku polskim
logo
logologologologo

Nasz portal wykorzystuje pliki cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie
oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności Grupy BPC

Zapoznałem się