W drodze do siebie

iwona gajda

Bohaterowie postawili na miłość. I wygrali.

W pięciu książkach jest dziesięć opowiadań. Zwiedzamy Rzym, Paryż, Ateny, Bukareszt i Lizbonę. Poznajemy stolice dzisiaj, ale w tle. Bo najważniejszy jest człowiek. Potem stajemy się mitologicznym koniem, orłem, panterą, bykiem i wilkiem. Dowiadujemy się co jest ważne dla tych zwierząt, dlaczego cierpią i jak bardzo potrafią kochać.

 • Włochy - Rzym

  Potomkowie Bogów

  Charles, wzięty na rynku informatyk i doradca biznesowy planuje ślub. Kuria rzymska angażuje go do realizacji zagadkowego projektu. Okazuje się, że będzie współpracował z kobietą, z którą łączył go kiedyś burzliwy i namiętny romans. Na jaw wychodzą tajemnice z przeszłości, które diametralnie zmieniają życie Charlsa. Akcja odkrywa liczne legendy i ciekawostki o Rzymie, których czytelnik nie znajdzie w przewodnikach. Druga cześć przenosi wydarzenia i osoby w świat magii..

 • Francja - Paryż

  Wolność

  Pierre próbuje uwolnić się spod wpływów znanego ojca. Zmienia nazwisko i porzuca dawne życie szukając wolności na ulicach Paryża. Tam jednak czekają na niego nowe wyzwania. Druga część książki rozgrywa się Pirenejach w świecie ptaków. Uwięziony przez człowieka orzeł nie godzi się z niewolą.

 • Grecja - Ateny

  Rzeka Prawd

  George został adoptowany przez wybitnego austriackiego kardiologa. Jest wykształcony, ma własną firmę, wysoki status społeczny. W wieku 40 lat postanawia odnaleźć swoje korzenie, bo czuje, że nie pasuje do arystokracji wiedeńskiej. Ślady prowadzą go do Aten. W drugiej część poznajemy losy kotki Izydy, która próbuje rozpoznać swoją rasę. Wchodzimy do świata kotów domowych i drapieżnych identyfikując się z ich uczuciami.

 • Rumunia - Bukareszt

  Prawa Ulicy

  Jack został oddelegowany przez korporację do pracy w Bukareszcie. Po uszy zakochany musi poradzić sobie z uczuciem oraz szeregiem powiązań biznesowych, w które został wplątany. Na miejscu odkrywa mroczny Bukareszt, pełen ludzi-duchów minionej epoki Ceausescu. W drugiej części poznajemy życie byków toro bravo i razem z nimi przeżywamy udział w Encierro na ulicach Pampelunie i walki na Corrida de toro.

 • Portugalia - Lizbona

  Diamentowy Szlak

  Bohater książki wyrusza w tournée po Portugalii z największą gwiazdą muzyki Fado. Odkrywa świat i miłość, których wcześniej nie znał. Czy zdoła jeszcze być sobą? Czy było warto? Druga część przenosi nas na Alaskę, na szlak najtrudniejszego w Ameryce wyścigu psich zaprzęgów. Poznajemy też świat i zwyczaje wilków. A potem pytamy: dlaczego prawo jest tak okrutne dla zwierząt?

Opinie naszych czytelników

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry’s standard

Bohater książki wyrusza w turnie po Portugalii z największą gwiazdą muzyki Fado. Odkrywa świat i miłość, których wcześniej nie znał. Czy zdoła jeszcze być sobą? Czy było warto? Druga część przenosi nas na Alaskę, na szlak najtrudniejszego w Ameryce wyścigu psich zaprzęgów. Poznajemy też świat i zwyczaje wilków. A potem pytamy: dlaczego prawo jest tak okrutne dla zwierząt?

Nie przepadam za czytaniem ebooka ale czasem warto i po takie sięgnąć. Książka to literatura podróżnicza. Ale nie jest zwykłym poradnikiem.

Cześć pierwsza Lizbona, to historia Leonarda młodego chłopaka, który po zerwaniu dziewczyna nie umie się pozbierać. Poznaje Catherine i dzięki niej odnajduje radość. Historia dość ciekawa, mamy tu spacer tej dójki, gdzie ze szczegółami opisywane są atrakcje Lizbony. Ale nie suchy opis ale w formie rozmowy między tą dwójką. Leonardo wyrusza także w turne po Portugalii z gwiazdą muzyki Fado -Julią. Odkrywa świat nie tylko miłość, przyjażń ale także siebie samego. Historia ma potencjał na ciekawą historię obyczajową.

Cześć druga to Wilki. Historia toczy się na Alasce i dotyczy psich wyścigów, kłusownictwa i okrutnego prawa w stosunku do zwierząt. Podobało mi się to, że sama historia nie była opisana z punktu widzenia człowieka (no może) a wilków. Bohaterem głównym jest wilk Parys. Dialogi i cała historia pisana z punktu widzenie zwierzęcia jest super pomysłem. Inaczej się ja postrzega. Dzięki temu poznajemy świat zwierzą, ich zwyczaje ale opisane ich oczyma.

Polecam przeczytanie. Ja mam w planach przeczytać kolejne książki tej autorki.

Użytkownik: lalkabloguje - instagram.com

"Diamenty to chwile niezniszczalne, które na zawsze pozostają w naszych sercach."

Czasem, aby nasze życie wpłynęło na kolejny tor musimy zmienić miejsce, w którym osiedliśmy.

Iwona Gajda to prezes zarządu firmy BPC Group i jednocześnie autorka cyklu książek "W drodze do siebie". W swojej twórczości pani Iwona niejako zestawia wyobraźnię z realnym światem i snuje refleksje. "Diamentowy szlak" zawiera dwa opowiadania, które są zakończeniem całej serii. Poruszają i skłaniają do przemyśleń nad własnym życiem.

"Lizbona" opowiada o Leonardzie, młodym mężczyznie porzuconym przez ukochaną. Leo wybiera się do tętniącej życiem stolicy Portugalii, gdzie na nowo odkrywa to, co ważne. Mężczyzna otwiera swoje serce na innych ludzi i kontemplując sztukę zmienia swoje codzienne nastawienie. "Wilki" to z kolei opowiadanie napisane z perspektywy dzikich zwierząt. Jako czytelnik wkradamy się do ich umysłu i wraz z nimi pokonujemy kolejne kilometry dziennych wędrówek. Mamy możliwość zrozumienia ich działania i instynktu. Autorka zestawiła gorący klimat Lizbony z chłodem Alaski. Ten kontrast uwidoczniła ponadto poprzez dobór bohaterów ludzkich i zwierzęcych. Co więcej, książka to po części także przewodnik po najznakomitszych miejscach, których opisy wpleciono w dialogi bohaterów i podkreślono fotografiami. Moim zdaniem "Diamentowy szlak" to drogowskaz pokazujący jak żyć. Wśród panującego wszędzie zgiełku trzeba czasem znaleźć chwilę na odpoczynek i zrozumieć co robimy, po co i dlaczego. Pani Iwona Gajda w bardzo przystępny sposób przemawia do odbiorcy i ukazuje mu piękno otaczającego go świata. Gorąco polecam zapoznanie się z jej twórczością.

Użytkownik: Siedzewksiazkach - lubimyczytac.pl

Złóż zamówienie

I przeczytaj wszystkie publikacje z serii
"W drodze do siebie"

Płyniemy jak rzeka: szerokim korytem, wąskimi meandrami, a czasem dotykamy dna. Aby lepiej zrozumieć siebie rozpoczynamy wędrówkę do własnego wnętrza. Odkrywamy w nim miłość, wolność,zwątpienie, ból i pasję. Razem z bohaterami spróbuj odkryć siebie na nowo. Czy warto? Zdecydowanie tak!

Iwona Gajda Prezes Zarządu, BPC GROUP POLAND
W drodze do siebie

Publikacje

Autorem i wszystkich publikacji jest

Iwona Gajda

Kocha, marzy i wątpi. Upada i wstaje. Ufa, rozczarowuje się i znowu rozpoczyna od nowa. Żałuje? - nie.

Masz pytania?

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zamówić publikację przez formularz? Potrzebujesz pomocy podczas zamówienia? Nie czekaj napisz do nas, a odpowiemy w 24 godz.

Adres

BPC GROUP POLAND Sp. z o.o. ul. Jesionowa 9A 40-159 Katowice ul. Jasnogórska 27 42-202 Częstochowa

Telefon

Tel: +48 (32) 777 15 01

Skontaktuj się z nami

Z przyjemnością odpowiemy na każde Twoje pytanie.

ZAMÓW LUB PRZECZYTAJ BEZPŁATNY FRAGMENT

... i wybierz się w podróż pełną wrażeń i przygód.


© 2021 BPC-GUIDE. All Rights Reserved.